Gündem
Giriş Tarihi : 08-09-2018 11:58   Güncelleme : 08-09-2018 11:58

‘9 Eylül'de İzmir'de Yakılan Özgürlük Ateşi Hiç Sönmeyecek’

CHP’li Polat, 9 Eylül İzmir’in kurtuluş günü ve CHP’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Cumhuriyetin ve aydınlık geleceğin temelinin 9 Eylül’de İzmir’de atıldığını ifade eden Polat, “9 Eylül’de İzmir’de yakılan özgürlük ateşi, 96 yıldır hiç sönmemiştir, sonsuza dek sönmeyecektir” dedi.

‘9 Eylül'de İzmir'de Yakılan Özgürlük Ateşi Hiç Sönmeyecek’

CHP’li Polat, 9 Eylül İzmir’in kurtuluş günü ve CHP’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Cumhuriyetin ve aydınlık geleceğin temelinin 9 Eylül’de İzmir’de atıldığını ifade eden Polat, “9 Eylül’de İzmir’de yakılan özgürlük ateşi, 96 yıldır hiç sönmemiştir, sonsuza dek sönmeyecektir” dedi.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Cumhuriyet’i kuran Cumhuriyet Halk Partisi’ne büyük görevler düştüğüne değinen Polat, “Partimizin kuruluşundaki inanç ve kararlılıkla mücadeleye devam ederek, bağımsız, çağdaş, özgür ve laik Türkiye’yi gelecek kuşaklara taşıyacağız” diye konuştu.

TBMM Çevre Komisyonu Üyesi, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, 9 Eylül İzmir’in kurtuluş günü ve CHP’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, Cumhuriyetin ve aydınlık geleceğin temelinin 9 Eylül 1922’de İzmir’de atıldığını anımsatarak, “9 Eylül’de İzmir’de yakılan özgürlük ateşi, 96 yıldır hiç sönmemiştir, sonsuza dek sönmeyecektir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de partimize ve bizlere büyük görevler düşmektedir. Partimizin kuruluşundaki inanç ve kararlılıkla mücadeleye devam ederek, bağımsız, çağdaş, özgür ve laik Türkiye’yi gelecek kuşaklara taşıyacağız” dedi.

 

“9 EYLÜL DEMOKRATİK TÜRKİYE’NİN YOLUNU AÇTI”

Mahir Polat yayınladığı mesajda, 9 Eylül’ün hem İzmir’in kurtuluş günü, hem de çağdaş, demokratik ve laik Türkiye’nin ilk adımlarını atan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş günü olduğunu hatırlattı. Cumhuriyetin ve aydın geleceğin temelinin 9 Eylül’de İzmir’de atıldığını ifade eden Polat, şöyle devam etti:

 “9 Eylül’de İzmir’de yakılan özgürlük ateşi, 96 yıldır hiç sönmemiştir, sonsuza dek sönmeyecektir. 9 Eylül, ulusun egemenliğine dayanan, laik, özgür ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin yolunu açmıştır. Bu tarihi mücadelede attığı ilk kurşunla vatanın düşman işgalinden kurtulması için ilk kıvılcımı ateşleyen şehit gazeteci Hasan Tahsin’i unutmak mümkün değildir. 9 Eylül’ü bizlere kazandıran başta Büyük Önderimiz Atatürk başta olmak üzere, şehit gazeteci Hasan Tahsin ve tüm kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.”

 

“BAĞIMSIZ VE LAİK TÜRKİYE’Yİ GELECEK KUŞAKLARA TAŞIYACAĞIZ”

Bağımsızlık savaşının kazanılması ve ardından Cumhuriyet’in ilan edilmesinin Türk ulusunun kötüye giden yazgısını tersine çevirdiğini vurgulayan CHP’li Polat, “Laik, demokratik Türkiye, Atatürk’ün aydınlattığı yolda ilerleyişini sürdürmüş ve İzmir bu değerlerin adeta temsilcisi olmuştur. İzmir, her zaman anti emperyalist, laik, medeni ve demokratik yapısıyla tarihsel ve kültürel değerlerine sahip çıkmıştır, çıkmaya da devam edecektir” dedi. Polat, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Cumhuriyet’i kuran Cumhuriyet Halk Partisi’ne büyük görevler düştüğüne değinerek, şunları söyledi:

“Partimizin kuruluşundaki inanç ve kararlılıkla mücadeleye devam ederek, bağımsız, çağdaş, özgür ve laik Türkiye’yi gelecek kuşaklara taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, İzmir’in kurtuluşunun 96’ncı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 95’nci yıldönümünü kutluyor, Büyük Önderimiz Atatürk’ü ve vatan topraklarımızın düşman işgalinden kurtarılması yolunda canlarını feda eden şehitlerimizi şükran, rahmet ve minnetle anıyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ARŞİV ARAMA