Gündem
Giriş Tarihi : 26-04-2016 17:00   Güncelleme : 26-04-2016 17:00

AB Komisyon Üyeleri Harran’da Suriyelilerin kaldığı tesisleri inceledi

ŞANLIURFA - Avrupa Birliği (AB) mülteci krizini çözmek için Türkiye’ye verdiği son maddi desteğinin ardından Avrupa Birliği Komisyon Üyeleri Şanlıurfa’da Suriyelilerin kaldığı konaklama tesislerinde incelemelerde bulundu

AB Komisyon Üyeleri Harran’da Suriyelilerin kaldığı tesisleri inceledi
ŞANLIURFA - Avrupa Birliği (AB) mülteci krizini çözmek için Türkiye’ye verdiği son maddi desteğinin ardından Avrupa Birliği Komisyon Üyeleri Şanlıurfa’da Suriyelilerin kaldığı konaklama tesislerinde incelemelerde bulundu.

Verilecek finansman desteğin ve kaynakların nasıl harcanacağını planlanması noktasında Harran Konteyner Kentte incelemelerde bulunan Avrupa Birliği Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden sorumlu Üyesi olan Johannes Hann ve Pierre Moskovic, çalışmalardan memnun kaldı.

Şanlıurfa’nın Harran İlçesi’nde bulunan Haran Konteyner kentte AFAD Şanlıurfa Müdürü Mahmut Sönmez’den çalışmalar hakkında bilgi alan AB Komisyon Üyesi Hann daha sonra konteyner kentte okulları, kurs verilen derslikleri gezdi.

AB ÜYELERİNE SURİYELİ ÇOCUKLARDAN, HEPİMİZ KARDEŞİZ TÜRKÜSÜ

Avrupa Birliği Komisyon üyelerine konteyner kentteki çocuklar 4 dilde hepimiz kardeşiz türküsünü çalıp söyledi. Johannes Hann, konteyner kentteki incelemelerinin ardından izlenimlerini değerlendirdi.

Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılarla ilgili çalışmalarını taktir ettiğini belirten Hann, konteyner kentte daha yapılacak çok işin olduğunu söyledi. Johannes Han, “Tabi gıda ile sağlık yardımı önemli ancak çocukların Türkçe öğrenmesi de çok güzel. Türkçe öğrenmelerine desteklerimizi arttırmamız lazım. Türk hükümetini kutluyoruz. Türkiye Suriyeliler konusunda iyi çalışmalar yapmış. Özellikle Suriyelilerin burada kendi işlerini yapmaları çok önemli” ifadelerini kullandı.Cihan [gallery ids="45840,45841,45842"]
AdminAdmin