Gündem
Giriş Tarihi : 14-04-2022 10:32

ABD Kongre Üyesi Keating: İmamoğlu ile ne konuştum ne de görüştüm

İktidara yakınlığıyla bilinen medya kuruluşlarının gündeme getirdi, Ekrem İmamoğlu’nun ABD Kongre Üyesi Bill Keating ile görüştüğü yönündeki iddialara bir yalanlama daha geldi. Keating, "Başkan İmamoğlu ile ne konuştum ne de görüştüm" dedi.

ABD Kongre Üyesi Keating: İmamoğlu ile ne konuştum ne de görüştüm

ABD Kongre Üyesi Bill Keating, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştüğü iddiasını yalanladı. Keating, "Başkan İmamoğlu ile ne konuştum ne de görüştüm. Herhangi bir temas olmadı ve çıkan haberlerin aksine Başkan ile kesinlikle konuşmadım" dedi.

Yeni Akit, Aydınlık, Takvim, haber7 gibi iktidar güdümündeki medya kuruluşlarında ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Bill Keating'in "Türkiye’yi Batı rotasına sokmak için İmamoğlu’yla görüştük" dediğine yönelik haberler yayımlanmıştı.

ABD Kongre Üyesi Bill Keating de sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Keating, "Başkan İmamoğlu ile ne konuştum ne de görüştüm. 31 Mart’taki ifadelerim, Başkan’ı bir oturuma davet etmek hakkında ekibimle daha önce yaptığım bir değerlendirmeye yönelikti, ancak herhangi bir temas olmadı ve çıkan haberlerin aksine Başkan ile kesinlikle konuşmadım" dedi.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, iddiayı yalanlayarak, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapmıştı:

"İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ABD Kongre Üyesi Bill Keating ile görüştüğü ile ilgili haber tamamen uydurmadır. Şehrimizin ve ülkemizin menfaatleri doğrultusunda yürüttüğümüz bütün diplomatik görüşmeleri açıklıkla paylaşmaya ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz."

BİRGÜN

AdminAdmin