Dünya
Giriş Tarihi : 18-04-2022 10:28

ABD'nin New York şehrinde Türk gence bıçaklı saldırı

ABD'nin New York şehrinde kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi Türk olduğunu öğrendiği 24 yaşındaki genci göğsünden bıçakladı.

ABD'nin New York şehrinde Türk gence bıçaklı saldırı

New York’ta Türk olduğu için bıçaklandığı iddia edilen olayda polis yetkilileri saldırganın görüntüsünü yayarak yardım istedi.

New York Polis Departmanının (NYPD) Twitter hesabından, saldırının Manhattan'da 9. cadde ile 44. sokakta 15 Nisan'da meydana geldiği bilgisi ve saldırganın görüntüsünü paylaşarak yardım istedi.

Yetkililer, kimliği belirsiz bir kişinin Türkiye karşıtı sözler söyleyerek, 24 yaşındaki bir erkeği göğsünden bıçakladığını ifade etti.

KİMLİĞİ HENÜZ AÇIKLANMADI

Saldırıya uğrayan ve hastaneye kaldırılan kişinin kimliği henüz açıklanmadı. Daily News haberine göre, polis kaynakları şüphelinin eylemini gerçekleştirmeden önce, 24 yaşındaki gence Türk olup olmadığını sorduğunu ve sonra ''Türklerden nefret ediyorum.'' diyerek saldırıyı gerçekleştirdiğini ifade etti.

Ekipler saldırganın görüntüsünü yayınladıktan sonra ihbar eden kişilere 3 bin 500 dolar (51 bin türk lirası) ödül verileceğini duyururken NYPD, saldırıya ilişkin nefret suçu soruşturması başlatılacağını ifade etti.

Odatv.com 

AdminAdmin