Siyaset
Giriş Tarihi : 10-03-2017 14:55   Güncelleme : 10-03-2017 14:55
Abone ol

Akın, Balıkesir'de bir okula propaganda pankartı asılmasını sorsu

Demokratik teamüllere aykırı olarak Olağanüstü Hal ortamında referandum yapılıyor. Devletin bütün olanakları ‘evet’ verilmesi için seferber ediliyor. Devlet memurları, yargı mensupları, bürokratlar, imamlar ‘evet’ propagandası yapıyor. Evet, propagandası için devletin bütün olanakları fütursuzca kullanılırken ‘hayır’ çalışması yapanlara her türlü baskı ve engelleme yapılıyor.

Akın, Balıkesir'de bir okula propaganda pankartı asılmasını sorsu

Balıkesir’de Altıeylül ilçemizde yer alan Yarış Ortaokulunun bahçe duvarına ‘evet’ propagandası yapan pankart asılıyor. Küçücük çocuklarımız ve okullarımız siyasete alet ediliyor. Bu kabul edilemez. Okullarımız, camilerimiz, kışlalarımız, adliyelerimiz siyasete alet ediliyor. Bizim halk olarak en hassas olduğumuz konular, birlikte barış içerisinde olmamız gereken mekanlar, siyaset yapmaktan özenle kaçınmamız gereken yerler AKP’nin siyaset alanı haline geliyor.

O pankartın oraya asılmasına izin veren Okul Müdürü, buna göz yuman İlçe Milli Eğitim Müdürü, bütün bunları görmezden gelen İl Milli Eğitim Müdürü ve bu kurumların tarafsızlığını gözetmekle görevli Vali ortaya çıkan bu görüntünün sorumlusudur.

O okulda çocukları okuyan velilerimiz isyan ediyor. Çocuklarımızdan uzak durun diyorlar. Çocuklarımızı siyasetinize alet etmeyin diyorlar.

Derhal gereği yapılmalı ve o pankart oradan kaldırılmalıdır. Bu sorumsuzluğu sergileyen okul müdüründen ve diğer yetkililerden bunun hesabı sorulmalıdır. Bu olayın peşini bırakmayacağız, takipçisi olacağız.