Gündem
Giriş Tarihi : 23-11-2018 16:56   Güncelleme : 23-11-2018 16:56
Abone ol

AKP işe yaramaz bir aday çıkarırsa solcuya oy veririm

Akit yazarı, "Benim genel olarak savunduğum bir parti işe yaramaz bir adamı aday gösterse, bir başka parti de İdris Küçükömer gibi sol gelenekten gelen bir adamı aday gösterse, benim tercihim 2.’si olurdu" diye yazdı.

AKP işe yaramaz bir aday çıkarırsa solcuya oy veririm

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak bugünkü, “Bu durumda oyumuzu kime verelim?” başlıklı yazısında AKP’ye eleştirilerini sıraladı ve seçmeni uyardı.

“Ama bilin ki, verdiğiniz oydan mesulsünüz. Oy vermemek, en kötü ihtimale razı olmak demektir, bu bir. Oy verdiğiniz kişiye vekâlet veriyorsunuz demektir. Oy verdiğiniz kişinin yaptıklarınızdan mesulsünüz. O, o işleri size vekâleten yapıyor demektir. Yani o kişinin yaptıklarından iyi ya da kötü size de bir pay düşecektir” diye yazan Dilipak, “Mesela, benim genel olarak savunduğum bir parti işe yaramaz bir adamı aday gösterse, bir başka parti de İdris Küçükömer gibi sol gelenekten gelen bir adamı aday gösterse, benim tercihim 2.’si olurdu. Benim kafam da kiralık değil, oyum da” ifadelerini kullandı.

Abdurrahman Dilipak yazısının devamında, “Bakın insanlar küçük dünyalarında yaşarken karşılaştıkları haksızlıklar yüzünden öfkelenip başka vadilere savrulacak, ya da küsüp evlerinde oturacak olurlarsa bunun da vebali o AK Partili yöneticilere de ait olacaktır” diyerek iktidara eleştirilerini belirtirken, “AK Parti bir yandan içindeki AKP’lilerden, davasını satan, ahlaksız, kripto tiplerden bir an evvel kurtulması gerek” dedi.

Dilipak’ın yazısının devamını şöyle:

“Adam iyi idi, kötü oldu. İyi görünüyordu, değilmiş. O zaman o durumda çıkıp onun bu haksızlığına karşı olduğunuzu, onun yaptıklarını reddettiğinizi söyleyeceksiniz. Oy kullanırken kafanı kiraya vermeyeceksin. “Evinizin anahtarını kendilerine emanet edemeyeceğiniz kimse”lere OY VERMEYİN! Şehir, “büyük evimiz”dir. Oy verdiğin kişinin üzerinden gözünü eksik etmeyeceksin. “Güvenmek güzeldir, kontrol etmek daha da güzeldir.” Siyaset güven değil, denetim müessesesidir.

Bakın bizim geleneksel binalarımız, evin penceresi yukarıda ve kücük, camilerde ve kamu binalarında yere yakın ve büyük olur. Kamu yöneticilerinin kapısı açık olur ve onlar mecazi olarak CAM EV’de otururlar.