Siyaset
Giriş Tarihi : 23-06-2016 13:14   Güncelleme : 23-06-2016 13:14
Abone ol

AKP Siyaset Akademisi'ne başvurular başladı

AKP Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) Başkanlığınca 17. Dönemi gerçekleştirilen 'Siyaset Akademisi'ne başvurular başladı. Programa AKP teşkilatlarında görev yapan isimlerin yanı sıra 18 yaşını bitirmiş ve memur olmayan herkes katılabilecek.

AKP Siyaset Akademisi'ne başvurular başladı


AKP Gümüşhane İl Başkanı Av. Celalettin Köse konu ile ilgili açıklama yaptı. Köse, “Geniş kapsamlı faaliyetlerimizden biri olan Siyaset Akademisi, seçmenlerin partimizle bağını kuvvetlendirmek, siyasete yönelik toplumsal ilgiyi artırmak, katılımcıların tarih, siyasal, ekonomi ve dış politika gibi alanlarda uzmanlar tarafından bilgilendirildiği Türkiye geneline teşkilatlarımız aracılığı ile yaygınlaştırdığımız eğitim faaliyetimizdir. Siyaset Akademisi herhangi bir siyasi kimlik gözetmeksizin, tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını geleceğin Türkiye'sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek bireyler olarak konumlandırıp, hem siyasal hem de kültürel donanım kazandırmak, bu sayede siyasi hassasiyetleri olan sorumluluk sahibi vatandaşlar kılabilmek adına kendine bir görev edinmiştir. Bu doğrultuda bu güne kadar Siyaset Akademisi'nde eğitim görme imkânı bulan katılımcılardan 25.000'i eğitim sürecini başarıyla tamamlayıp sertifika almaya hak kazanmıştır." dedi.

Siyaset Akademisi'nin 16 dönemdir kesintisiz olarak uygulanan tek eğitim faaliyeti olduğunu dile getiren Köse, sözlerine şöyle devam etti: "Kurumsal bir niteliğe bürünen Siyaset Akademisi, katılımcıları ve verilen eğitim düzeyi ile lisansüstü bir düzeye ulaşmıştır. Temmuz 2016’da, 17. dönemi 81 ilde başlayacak olan Siyaset Akademimizin yeni hedefi, Büyük Güç Türkiye için gerekli olan siyasi ve idari yapıların tartışılacağı, bilgilendirileceği, özellikle dünyadan örnekler ile somut uygulamalara dayalı bir akademi programı müfredatından oluşmaktadır. Dersler teorik ve uygulamalı olarak dört temel başlık altında, yaklaşık 60 alt başlık olarak toplanmıştır. 10 hafta boyunca haftada en az 12 saat/3 gün ders takip edecek olan katılımcılarımız, Türk Siyasetine Giriş, Siyasal Sistemler ve İdeolojiler, Siyasal Strateji ve İletişim Becerileri başlıklarına ek olarak bu yıl Deneyim Paylaşımları bölümünde demokratik bir platformda daha fazla tecrübe ve siyasi hikayeye birinci ağızdan da şahit olma şansını elde edeceklerdir.”

Köse, AKP Siyaset Akademisi’ne katılmış olmanın bundan sonraki dönemlerde, AKP teşkilatlarında görev alma sürecinde önemli bir farklılık oluşturacağını ifade ederek, başvuruların 1 Temmuz tarihine kadar devam edeceğini belirtti.

 
CİHAN