Gündem
Giriş Tarihi : 27-05-2022 11:06

AKP yöneticisinin hedefinde bu kez TFF Başkanı adayı var: 'FETÖ'nün kasası' iddiası

TFF Başkanlığı için adı öne çıkan Mehmet Büyükekşi’nin kardeşi ve ortağı Aykut Büyükekşi'nin FETÖ’den yargılandığı ortaya çıktı. Mehmet Büyükekşi'nin adaylığına AKP'li Metin Külünk isim vermeden tepki gösterdi.

AKP yöneticisinin hedefinde bu kez TFF Başkanı adayı var: 'FETÖ'nün kasası' iddiası

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'in istifası sonrası gözler yeni başkanın kim olacağı sorusunun cevabına çevrildi. Konuyla ilgili olarak gazeteci Şansal Büyüka, Mehmet Büyükekşi'nin yeni TFF Başkanı olacağını iddia etti. 

Gaziantep Futbol Kulübünün eski başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na aday olmayı düşündüğünü açıkladı ve nabız yoklamaya başladı. 

KÜLÜNK'TEN UYARI

Odatv’nin haberine  göre; Mehmet Büyükekşi'nin adının gündeme gelmesinin ardından AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Metin Külünk uyarıda bulundu. Parti içerisindeki tartışmalarıyla gündem olan Metin Külünk şu açıklamayı yaptı: 

"15 Temmuz sonrası hakkında kırmızı ByLock listesinde olduğu iddiası bulunanlara birilerinin ilgi ve alâkası yoğunlaşmış. TFF seçimlerini FETÖ'nün mağdur ettiği tüm kulüpleri dikkatle takip etmeye ve süreci olumlu şekilde yönetmeye davet ediyorum. Kim, kimler adına TFF Başkanlığına adaylık hazırlığı yapıyor? FETÖ kendisi için dev bir kaynak gördüğü Türk sporunu ele geçirmek için hareketli.  TFF üzerinden Cumhur İttifakı'na ve Sayın Cumhurbaşkanımıza zarar verme peşinde olanlar kimler dikkatle takip etmeliyiz"

BÜYÜKEKŞİ KİM?

Peki Mehmet Büyükekşi kimdi? 2008-2018 yıları arasında 10 yıl boyunca Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanlığı yapan Mehmet Büyükekşi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanması olan kapatılan Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ile de uzun yıllar dirsek temasındaydı.

2013 yılına kadar TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ile birçok açılış ve konuşma gerçekleştiren Mehmet Büyükekşi "2023 yılı ihracat hedefimiz 500 milyar dolar. Bu hedef yolunda TUSKON ile beraber son derece başarılı çalışmalara imza atıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

KARDEŞİ KİM?

Mehmet Büyükekşi FLO'yu da bünyesinde bulunduran Ziylan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyeliği görevini de yürütüyor. Şirketin ortakları arasında yer alan bir isim ise dikkat çekici: Aykut Büyükekşi... 

AdminAdmin