Siyaset
Giriş Tarihi : 12-11-2021 10:53   Güncelleme : 12-11-2021 10:53
Abone ol

AKP'de moralleri bozan iki gelişme: 'AKP'li kaynağımdan öğrendiğime göre...'

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, AKP'de morallerin gelen kamuoyu araştırmaları nedeniyle bozuk olduğunu ve hiçbir araştırmadan istenilen sonucun alınamadığını yazdı.

AKP'de moralleri bozan iki gelişme: 'AKP'li kaynağımdan öğrendiğime göre...'

Yarkadaş, geçtiğimiz salı günü saat 15:00'te toplanması gereken TBMM Genel Kurulu'nun toplanmaması üzerine, AKP'li bir siyasetçi ile arasında geçen görüşmeyi bugünkü köşesinden aktardı.

Yarkadaş, AKP'de siyaset yapan etkili bir isim olarak tanımladığı kaynağına “Ne oluyor?, Meclis neden toplanamıyor?” diye sorduğunu ve kayanağından “Sahadan gelen kamuoyu araştırmaları, partinin moralini bozdu. Araştırmalar, CHP ile AK Parti’nin arasındaki makasın git gide daraldığını gösteriyor. Bu da moralleri bozuyor. Genel merkezin şu an tek gündemi kamuoyu araştırmaları ve İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın sözleri…  Çünkü hiçbir araştırmadan iyi bir sonuç gelmiyor. Türkkan meselesine o yüzden bu kadar çok eğiliyorlar.” yanıtını aldığını aktardı.

Yarkadaş, AKP'de motivasyon eksikliği yaratan bir diğer konunun ise Abdulhamit Gül-Süleyman Soylu kavgasının basına yansıması olduğunu söyledi. Partideki etkili isimlerin “Ne konuşulacaksa, içeride konuşulmalı” tepkisini verdiğini aktaran Yarkadaş "Aslına bakarsanız, bu tepki de oldukça anlamsız… Zira; AKP içinde artık “konuşulacak, diyalog kurulacak ve istişare edilecek” bir mekanizma kalmadı ki…" dedi.

Barış Yarkadaş'ın Korkusuz'daki yazısına ulaşmak için tıklayın