Siyaset
Giriş Tarihi : 28-05-2019 11:49

AKP'li belediye suya zam yaptı; haberini yapan gazetenin suyunu kestiler

AKP'li Başkan, su ve sayaç bakım bedeline yapılan zam haberini manşete taşıyan gazetenin aboneliğini iptal etti.

AKP'li belediye suya zam yaptı; haberini yapan gazetenin suyunu kestiler

Geçtiğimiz günlerde Samsun Büyükşehir Belediyesi suya yüzde 25, sayaç bakım bedeline ise yüzde 150 zam yapmıştı.

AKP'li Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yapılan zammı savunarak, 31 Mart seçimleri öncesi suya yapılan yüzde 15'lik indirimle SASKİ'ye 4.5 milyon liralık yük getirdiğini açıklamıştı.

Seçim öncesi yapılan indirimin seçimlerden sonra geri alınması kentte konuşulmaya devam ediyor. Yapılan zammın fazla olduğunu dile getiren vatandaşlar, zammın geri alınmasını istiyor.

Öte yandan, kentte bazı gazete ve internet siteleri de zammın geri alınması için haberler yapıyor.

ABONELİK İPTAL EDİLDİ

Zam haberini manşetine taşıyan ve AKP'ye yakınlığı ile bilinen yerel Haber Gazetesi'nin, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne olan aboneliğinin iptal edildiği ortaya çıktı.

OdaTV Samsun muhabiri Bülent Karlıoğlu'nun haberine göre; Haber Medya Grubu Genel Müdürü Ali Yılmaz Ergen, konuyu köşesine taşıdı. Ergen, "Herkes kendine yakışanı yapar başkan" başlıklı yazısında, zammın manşet yapılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’ndan gazetenin arandığını ve Haziran ayı itibariyle aboneliğin iptal edildiğinin söylendiğini yazdı.

Ergen'in yazısındaki konu ile ilgili bölüm şu şekilde:

"Öğleden sonra, Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’ndan gazetemizi arıyorlar ve '1 Haziran’dan sonra bize gazete göndermeyin. Aboneliğiniz iptal edildi. Bize verilen talimat bu. Yönetimin kararı' diyorlar.

Yani, bu telefonun anlamı şu; 'Siz mi bizi su zammından dolayı eleştiriyorsunuz? Biz de size bunun bedelini ödetiriz…'

İki günlük eleştiriye bile tahammül edememişler yani…

Siz, bir kalemde suya yüzde 25 gibi anormal bir zam yapacaksınız, ve bu su Türkiye’de kullanılan suyun en pahalısı olacak, sonra da, herkesin gözünün içine baka baka, dalga geçer gibi, 'Bu zamma rağmen en ucuz suyu kullanan İllerden bir Samsun…' diyeceksiniz, biz de iki satır eleştiri yapınca, 'Aboneliğini kesiyorum haaa…' diye, aba altından topa göstereceksiniz.

Vah vah vah… Bu kadar küçük hesap haa…

Unutmayınız ki, herkes kendine yakışanı yapar başkan.

Siz kendinize yakışanı yaptınız, eyvallah…"

  •