Gündem
Giriş Tarihi : 10-11-2021 09:59   Güncelleme : 10-11-2021 09:59
Abone ol

AKP'li Numan Kurtulmuş'tan asgari ücret tüyoları: Fevkalede önemli bir gelişme ortaya koyacağız!

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, asgari ücretle ilgili olarak "Milletimizin 'Tamam, bu hakkaniyete uygun' diyeceği fevkalade önemli bir gelişmeyi ortaya koyacağımızı düşünüyorum" ifadesini kullandı.

AKP'li Numan Kurtulmuş'tan asgari ücret tüyoları: Fevkalede önemli bir gelişme ortaya koyacağız!

Türk lirasında yaşanan değer kaybıyla beraber ekonomik sorunlar her geçen gün daha da derinleşirken, AKP'den asgari ücrete dair yeni bir açıklama geldi. 

Akit TV'de yayınında konuşan AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, hayat pahalılığının vatandaşı rahatsız ettiğini bildiklerini dile getirdi. Vatandaşın alım gücünü artıracak ilave tedbirlerin gündeme getirilmesinin farkında olduklarını aktardı.

Kurtulmuş, aralık ayında görüşülmeye başlanacak asgari ücretle ilgili olarak da "Asgari ücrette emekçilerimizin beklentilerini karşılayacak, milletimizin tamamının da 'tamam bu hakkaniyete uygun' diyeceği fevkalade önemli bir gelişmeyi ortaya koyacağımızı düşünüyorum" dedi. Kurtulmuş, "19 yıldır sürdürülen vatandaşı enflasyona ezdirmemek politikasını burada da ortaya koymak durumundayız" ifadesini kullandı.

ZAMLARIN GÖLGESİNDE ASGARİ ÜCRET GÖRÜŞMELERİ

Asgari ücretle ilgili görüşmeler, doğalgaz, elektrik gibi kalemlerde yapılan zamların gölgesinde aralık ayında başlayacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 21 Ağustos 2020'de açıkladığı 'doğalgaz müjdesinin' üzerinden geçen süre zarfında, elektrik, akaryakıt ve doğalgaza toplam 35 kez zam yapıldı. Yalnızca elektrikte, 2018'den bu yana faturalar yüzde 122 civarında zamlandı.

Yoksulluk sınırı, DİSK ve TÜRK-İş'in verilerine göre 10 bin liranın üzerine çıktı. Uzmanlar, asgari ücretin yoksulluk sınırının yarısından az olmaması gerektiği konusunda hemfikir. 

gercekgundem.com