Siyaset
Giriş Tarihi : 15-11-2021 10:21   Güncelleme : 15-11-2021 10:21
Abone ol

AKP'nin kurucu ismi AKP'yi topa tuttu: 'O dönem Erdoğan ile iki ay boyunca konuşmadık...'

AKP kurucularından CHP’li Abdüllatif Şener, Erdoğan ve AKP’yi anlattı: En büyük yolsuzluk bu ülkede. Her yerde yağma var. Bu kadro ülkeyi yeni nesil mafya devletine çevirecek. Kendi süfli (aşağılık) çıkarları için dini lekelemekten çekinmiyorlar.

AKP'nin kurucu ismi AKP'yi topa tuttu: 'O dönem Erdoğan ile iki ay boyunca konuşmadık...'

Gerçek Gündem

REFAHYOL hükümetinde maliye bakanlığı yapan, AKP’nin kurucularından ve eski Başbakan Yardımcısı, şu an CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Cumhuriyet'ten İklim Öngel'in sorularını yanıtladı.

Şener; “Biz, gece gündüz uğraşırken bir baktık ki diğer arkadaşların gözleri ‘Nereden ne çarparız’ diye dolaşırmış. Bir başımızı kaldırdık, her taraf talan ediliyor. Bazıları ‘Ben varken iyiydi, benden sonra karıştı’ derler. Öyle bir şey yok. Başlar başlamaz zenginleşme iştahı da başladı.” sözleriyle AKP'yi hedef aldı.

HER TARAFTAN ÇALINIYOR

Şener sözlerini “AKP iktidarında yapılan yolsuzluk, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan tüm yolsuzlukları toplasanız, fazladır. Muhtemeldir ki dünyanın en büyük yolsuzlukları bu ülkede yapılıyor. Her taraftan çalınıyor, her yer yağma ediliyor. Kamu gücü bireysel zenginleşme için seferber edilmiş.” çıkışıyla sürdürdü. 

BUNUN NERESİ DAVA?

"Yanlışlarını dini söylemlerle kapatmaya çalışıyorlar" diyen Şener “Sonunda bu kadro ülkeyi yeni nesil mafya devletine çevirecek. Bunun neresi dava? Kendi süfli (aşağılık) çıkarları için dini lekelemekten de çekinmiyorlar. Bu kadroda bulunmak davaya ihanettir." diyerek tepkisini dile getirdi.

İKİ AY BOYUNCA KONUŞMADIK

Öngel'in "Neden AKP'den hemen ayrılmadınız?" sorusun yanıtlayan Şener; "Erdoğan başbakan olduktan sonra ilk haftalarda yolumuz özelleştirmelerle ayrıldı. Hatta iki ay birbirimizle konuşmadık. Bırakmadım çünkü ben milletvekilinin listeye girdiği parti ve seçmen arasında sözleşme olduğuna inanırım. Ben, önümüzdeki seçimlerde aday olmamaya karar verdim." diye konuştu.

ERDOĞAN'IN KURULUŞTAKİ DAVAYLA HİÇBİR İLGİSİ YOK

"Sizce Erdoğan davayı sattı mı?" sorusuna da yanıt veren Şener; Erdoğan’ın kuruluştaki davayla hiçbir ilgisi yok. Başladığı günden beri fire verdi." dedi. Yapılan yolsuzluklara dikkat çeken Şener; "AKP iktidarında yapılan yolsuzluk, cumhuriyet tarihi boyunca yapılan tüm yolsuzlukları toplasanız fazladır. Muhtemeldir ki dünyanın en büyük yolsuzlukları bu ülkede yapılıyor. Her taraftan çalınıyor, her yer yağma ediliyor. Kamu gücü bireysel zenginleşme için seferber edilmiş." açıklamasını yaptı.

İklim Öngel'in Abdüllatif Şener ile söyleşisine ulaşmak için tıklayın