Siyaset
Giriş Tarihi : 13-06-2016 08:20   Güncelleme : 13-06-2016 08:20
Abone ol

Akşener: ''19 Haziran'daki kongre meşrudur''

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Adayı Meral Akşener, "19 Haziran'daki kongre meşrudur, zorunludur, hukukidir. Sadece tüzük değiştirme kurultayıdır." dedi.

Akşener: ''19 Haziran'daki kongre meşrudur''

Akşener, Ankara teşkilatının yöneticileri tarafından adına düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Çok sayıda katılım olan iftar yemeğine gelirken partililerle selamlaşan Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Kur'an tilaveti başladığında başını kapatarak dinledi. Duanın edilmesinin ardından kürsüye çıkan Meral Akşener, demokratik haklarını kullanmak için yola çıktıklarını söyledi.

19 Haziran'da tüzük kurultayı yapacaklarını hatırlatan Akşener, "19 Haziran'daki kongre meşrudur zorunludur, hukukidir. Sadece tüzük değiştirme kurultayıdır. Tüzük değiştikten sonra saçimle kongre kararı sizler tarafından alınacaktır. 19 Haziran'a gitmeyin 10 Temmuz'a gelin demek hukuki değildir. Seçimli kongre yapma imkanını yapma hakkını tanımıyor size tüzüğümüz maşallah engelli koşu. Seçimli kongreye hep beraber gidilecek. Genel başkan da o kongrede yer alacaklar. 19 Haziran'da o kongre toplanmadığı takdirde diyelim ki toplanmadı o zaman 26'sında yeniden toplanıp adi çoğunluklu kongre yapıyorsun. Mahkemenin verdiği karara göre 19'unda kongre toplanacak tüzük değişecek seçim yok orada. Diyelim yeterli delege gelmedi bir hafta sonra 26'sında ne kadar insan toplanırsa o çoğunlukla kongre yapılıyor tüzük değişiyor. 19 Haziran'da insanları göndermemek yalvarmak yakarmak kimsenin işine yaramıyor. 19 Haziran'da bütün üst kurul delegelerimizin katıldığı tüzüğün değiştiği ve seçimli kurultay kararının alındığı kurultayımızı gerçekleştireceğiz. Allah hepinizden razı olsun" dedi.

 
CİHAN