Siyaset
Giriş Tarihi : 28-07-2021 12:42   Güncelleme : 28-07-2021 12:42
Abone ol

Akşener: 'Yüzde 20’lik bir parti haline getirebilmek için yeniden yollara düşüyoruz'

Meral Akşener, Bitlis'in Ahlat ilçesinde Selçuklu mezarlığını ziyaret etti.

Akşener: 'Yüzde 20’lik bir parti haline getirebilmek için yeniden yollara düşüyoruz'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin oy oranının ortalama yüzde 16 olduğunu belirterek, ''Yüzde 20’lik bir parti haline getirebilmek için yeniden yollara düşüyoruz'' dedi. 

Esnaf ziyaretleri için yola çıktığı Van'dan önce, Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Selçuklu mezarlığına uğradı ve dua etti. 

İYİ Parti kurulduktan birkaç gün sonra yine Ahlat'a geldiklerini anımsatan Akşener, yine bir başlangıç için yine ilçeye uğradığını söyledi. Akşener, şöyle konuştu:

''Bizim partimiz kuruldu, seçme gidildi ondan sonra 31 Mart geldi ve sonuçta bugün itibarı ile bizim partimizin bütün araştırmalarda ortalaması yüzde 16. Şimdi yüzde 16’lık bir partiyi yüzde 20’lik bir parti haline getirebilmek için yeniden yollara düşüyoruz, arkadaşlarımızla birlikte. Biz aşama aşama gidiyoruz, şimdi Bitlis merkezde bir sorun vardı onu Türkiye ille paylaştık, bütün televizyonlar verdiler, Bitlis’teki çetelere dikkat çektik. Ben burada bulunmadan geçemedim, şimdi ikinci aşama için de Ahlat’ta start veriyoruz.”

Akşener, o tarihte, Ahlat'a dikkat çekmek için bir ev kiralayarak, bayramı burada geçirdiğini, ardından da bütün dikkatlerin bölgeye yöneldiğini söyledi. 

Meral Akşener, Van'ın Erciş, Çaldıran ve İpekyolu ilçelerinde esnaf ziyaretleri yapacak. 

Ajans Bizim