Siyaset
Giriş Tarihi : 14-05-2019 11:05
Abone ol

Akşener'den Erdoğan'a: Manevi kızını bile koruyamadı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Yavuz Selim Demirağ ve Göknur Damat'a dönük saldırılara tepki gösterdi.

Akşener'den Erdoğan'a: Manevi kızını bile koruyamadı

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kanser tedavisi gören manevi kızı Göknur Damat, İBB seçimlerinin iptal edilmesinin ardından Ekrem İmamoğlu‘na destek vermişti. “Her şey çok güzel olacak” diyerek İmamoğlu’nun kampanyasına 20 TL yatıran Damat, sosyal medyada linç edilmişti. Kimliği belirlenemeyen bir şahıs, Göknur Damat’ı “Sen misin yürekli” diyerek kasığından bıçakladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında peşi sıra yaşanan linçlere ve cezasızlığa tepki gösterdi. 

Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ'a yapılan saldırının da cezasız kaldığını anımsatan Akşener, "Saldırılardan sonra sayın Demirağ'ı ziyaret ettim geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Biliyorsunuz saldırganlar serbest! Bir gazeteciye sopalarla ve öldürme kastıyla saldıranların ifadelerinde trafik kavgası dediği olay basit bir olaymış gibi gösterildi. Saldırganlar serbest bırakıldı. Bunlar medeni dünyaya anlatabileceğiniz bir iş değildir daha önce inek hırsızından kahraman üretmeye çalışan zihniyet bu olayda devreye girmiş ve öldürme kastıyla saldıranlar serbest bırakılmıştır. Yakından takip edeceğiz buna müsaade etmeyeceğiz.

DAHA MANEVİ KIZINI KORUYAMIYOR

Akşener, Erdoğan'ın manevi kızına yapılan saldırıya dikkat çekti. Gerçek Gündem'in haberine göre Akşener şu sözleri sarf etti;

Bir diğer olay ise Tekirdağ'da meydana gelen bıçaklı saldırı. Sayın Erdoğan'ın 'manevi kızım' dediği Göknur damat kızımız evine girerken bıçaklı saldırıya uğradı. Neden Ekrem İmamoğlu'nu desteklediği için. Sosyal medyada iktidarın trolleri hedef gösterdi ve ölümle burun buruna geldi. Saldırgan bıçaklamadan önce sen misin o yürekli diye soruyor. Yürekli tabi kanserle mücadele etmiş sizin gibilerden mi korkacak! Ama açıkça görülüyor ki ülke sayın Erdoğan'ın yönetemedi bir yere gelmiş. Manevi kızının koruyup kollayamayan bir adam o nasıl milletini kollar, milletin adamı nerede?