Siyaset
Giriş Tarihi : 01-07-2021 10:51   Güncelleme : 01-07-2021 10:51
Abone ol

Akşener'den Erdoğan'a: ''Seçimi kazanamayacaklarını anlamış''

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ''Sayın Erdoğan anlaşılıyor ki, gelecek ilk seçimde iktidar olamayacaklarını, seçimi kazanamayacaklarını anlamış'' dedi.

Akşener'den Erdoğan'a: ''Seçimi kazanamayacaklarını anlamış''

Akşener, Muğla ve ilçelerinde ziyaretlerde bulundu. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü makamında ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akşener, Kanal İstanbul ihalesine katılacak şirketler yapılacak ödeme tartışmalar konusunda şunları söyledi:

''Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu Kanal İstanbul’la ilgili olarak hem bizim hem CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun ısrarla o ihaleye girecek olan şirketlere dair söylediğimiz sözler üzerine sakın ola ki, bu sistemin içinde yer almayın paranızı ödemeyeceğiz diye söylediğimiz sözlere cevap verdi. 

Sayın Erdoğan anlaşılıyor ki, gelecek ilk seçimde iktidar olamayacaklarını, seçimi kazanamayacaklarını anlamış. Sayın Erdoğan milleti tehdit etti, 'söke söke alırlar'... Sayın Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve milletinin Cumhurbaşkanı mıdır yoksa tahkim üzerinden Batılı ülkelerin Çin gibi ülkelerin savunucusu mudur, onların avukatı mıdır anlaşılamamıştır. Her şey milletin gözü önünde cereyan ediyor. Ben buradan kendi partim adına tekrar söyleyeyim, yerli yabancı tüm şirketlere sesleniyorum bu ihalenin içinde yer alanlar, kesinlikle biz ilk seçimde iktidar olacağız ve kesinlikle o paraları ödemeyeceğiz, şimdiden bilin. Sayın Erdoğan da bunu kabul etmiş görünüyor.''

''Akıllı yangınlar''

Akşener, Marmaris’te ormanlık alanda çıkan ''yangının şaibeli olduğu ve buraya otel yapılacağı düşünülüyor siz bu yangını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna şu karşılığı verdi:

“Dün bir arkadaşımdan duydum çok hoşuma gitti. 'Akıllı yangınlar' diye bir kavram var. Buralı, Muğlalı kardeşlerimizden ortaya çıkmıştır. Bu akıllı yangınlar tatil yörelerinde, sahil çevrelerinde çok sık başımıza gelen söndürülmesinde nedense genellikle sorunlar olan ve yeteri miktarda yandıktan sonra söndürülen yangınlar bunlar. Bunun peşinde olacağız. Bir şehidimiz var, mekanı cennet olsun kardeşimizin. 

Bu artık Türkiye’nin yönetilemediğini, son dönemlerde ortaya çıkanlar üzerinden baktığımızda Türkiye’nin dağına taşına kuşuna çöküldüğü anlamını taşıyor. Daha vahim bir şey var Türkiye’de yolsuzluklar şaibeler zaman zaman olmuştur ama Osmanlı döneminden beri yapılmayan bir şey vardır tapunun delinmesi. Türkiye’de maalesef bu da gerçekleşmiştir. Bu çerçeveden Marmaris’teki yangına bakıyorum.” 

Taziye ziyareti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Marmaris orman yangınına müdahalede hayatını kaybeden Görkem Hasdemir’in ailesine taziye ziyaretinde de bulundu.