Siyaset
Giriş Tarihi : 09-03-2018 10:28   Güncelleme : 09-03-2018 10:28
Abone ol

Alışveriş merkezleri 2 gün kapatılsın küçük esnaf da kazansın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Küçük esnafı canlandırmak ve korumak amaçlı kanun teklifi hazırladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulan kanun teklifi kabul edilir ve yasalaşırsa Alışveriş merkezlerinde haftada 2 gün tatil yapılacak.

Alışveriş merkezleri 2 gün kapatılsın küçük esnaf da kazansın

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ 2 GÜN KAPATILSIN KÜÇÜK ESNAF DA KAZANSIN

Gerekçesinde Piyasadaki mevcut olan pahalılık, alım gücünün düşmesi, Alışveriş merkezleri ve zincir mağazaların küçük esnaf ve sanatkârları derinden etkilediğinin altını çizen CHP’li Basmacı “Küçük esnaf ve sanatkârları korumak adına Alışveriş merkezlerinin haftanın iki gününde kapatılması küçük esnaf adına bir gereklilik olduğunun kanaatindeyim” dedi.

Basmacı “Alışveriş merkezlerinin her gün açık olmasından dolayı küçük esnaf ve sanatkârlar büyük ekonomik sıkıntı çekmektedir. Siftah yapamadan kepenk kapatmak zorunda kalanlar, yâda iş yapamaması sebebiyle iş yerini tamamen kapatmak zorunda kalan esnaflarımızı bir nebze de olsa işlerini artırmak amacıyla alışveriş merkezlerinin haftada iki gün tatil olmasına yönelik bir kanun teklifi hazırladığını belirtti.