Dünya
Giriş Tarihi : 11-07-2016 13:34   Güncelleme : 11-07-2016 13:34

Almanya'da İncirlik krizi devam ediyor

Türkiye'nin, Alman vekillerin İncirlik üssüne girişine izin vermemesi bu ülkede büyük tepkilere sebep oluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Varşova’daki NATO Zirvesi kapsamında bir araya gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel’in bu konuyu gündeme getirdiği, fakat somut bir netice alamadığı belirtiliyor.

Almanya'da İncirlik krizi devam ediyor

Türkiye'nin Alman vekillerine İncirlik’e giriş izni vermemesi en çok partilerini rahatsız etti. "Tagesspiegel" gazetesine konuşan Sosyal Demokrat Partisi (SPD) dış politika sözcülerinden Niels Annen, Merkel'i İncirlik konusunda göreve çağırdı. 

Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) Partisi Genel Sekreteri Andreas Scheuer, "Bir parlamento ordusunun asker ve üsleri milletvekilleri tarafından daima ve her yerde ziyaret edilebilir “ iddiasında bulundu. 

ZDF Televizyonu'na açıklamada bulunan Merkel, "Alman askerlerinin İncirlik'ten çekilmesi söz konusu mu?" sorusuna, "Konu üzerinde durmaya devam edeceğiz" diyerek yanıt verdi.


İncirlik'te terör örgütü IŞİD ile mücadele amacıyla kullanılan Alman Tornado keşif uçakları ve 240 Alman askeri görev yapıyor.

 

CİHAN

 

AdminAdmin