Siyaset
Giriş Tarihi : 27-11-2017 15:44   Güncelleme : 27-11-2017 15:44

Alper Yeğin, 2019’da Sancaktepe’yi kazanmak için adayım

Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe İlçe Başkanlığı toplantı salonunda yapılan adaylık açıklamasına İlçe Başkan adayı Alper Yeğin alkışlar arasında geldi.

Alper Yeğin, 2019’da Sancaktepe’yi kazanmak için adayım

SancaktepeSes - CHP Sancaktepe İlçe Başkanlığı için aday olanlar adaylıklarını açıklamaya başladı. Mevcut İlçe Başkanı Alper Yeğin 2 yıllık ilçe başkanlığı sürecinde yaptıklarını tek tek anlattı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe İlçe Başkanlığı toplantı salonunda yapılan adaylık açıklamasına İlçe Başkan adayı Alper Yeğin alkışlar arasında geldi. Yerel basınında yoğun ilgi gösterdiği adaylık açıklamasında salonda yer bulamayan delegeler ve partililer ayakta kaldı. Beklenenden fazla partililerin gelmesi sonucu balkon kapısı açıldı partililer balkondan ve merdiven boşluklarından adaylık açıklamasını dinlediler. 
Sık sık alkışlarla sözü kesilen Alper Yeğin “  Bu günün anlamı benim hayatımda çok başka bir yeri var. İnsanın hayatında bazı günler vardır. Bazı günler acı, bazen de güzel günler vardır. Gururlandığı, onur duyduğu günler vardır. Bu günde benim için öyle bir gün. Hayatım boyunca bu günü unutmayacağım.  Çünkü tarih tekerrürden ibarettir derler ya işte benim içinde öyle oldu. İlk bu yola çıktığımda tarih 26 Kasım 2015’ti, bu gün 26 kasım 2017 yani iki yıl önce yine aynı heyecanla, aynı inançla, aynı salonda yola çıktığımda yanımdaydınız. Bu gün görüyorum ki yine yanımdasınız O gün bu salonda olmayan arkadaşlarımız bu gün bu salondalar demek ki bu süreçte iyi bir şeyler yapmaya çalışmışız. Sizler de bu iki yıllık süreçte hiç bizleri yalnız bırakmadığınız gibi bu günde bizle berabersiniz. Hepinize ayrı ayrı minnetlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Tekrar var olun sağ olun” diye konuştu. 
İki yıllık başkanlığı süresinde yaptığı çalışmaları tek tek açıklayan İlçe Başkan Adayı Alper Yeğin , “ Amacımız burada CHP’yi iktidar yapmak.   CHP kadrolarını iktidara getirmek, sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışını iktidara taşımak ve bunun için tek bir şart var. Parti için çekişmelerin ve kavganın olmaması gerekiyor. Küçük olsun benim olsun, iktidar olmasak da olur mantığını reddederek yola çıkmıştım. Kürsüye çıktığımda burada kazan ve kaybeden yok kazanan CHP’dir, Sancaktepe dir.  Gurur duyacağınızı o zaman söylemiştim” ifadelerinde bulundu.
 
2 yıl boyunca hiçbir problem yaşamadan, yağmur, çamur demeden benimle birlikte yönetici arkadaşlarımda mücadele ettiler diyen Alper Yeğin “ Biz iktidara yürüyoruz, iktidar olmak için mücadele ediyoruz. İlçe Örgütü olarak 8000 üyesi olan bir partiyiz. Tüm yetkilerimiz delegede. 400 delege CHP Sancaktepe İlçesinin nasıl yönetilmesi gerektiğine karar verecek. Sancaktepe’nin geleceği 400 delegenin kararı ile yönetilecek. Bütün sorumluluk siz delegede. Ben genç bir kardeşiniz olarak sizi 2019’da zaferle taçlandıracak bir sürece götürebilirim diyorum. Burada kendimi sizlerin vicdanına emanet ediyorum, başkada yapacak bir şeyim yok. CHP Kazandığında Sancaktepe kazanacak.  2019 yerel seçimlerinin favorisi CHP olacaktır. 2019’da Sancaktepe’yi kazanmak için adayım” dedi.
Partililerin alkışları arasında konuşmasını tamamlayan İlçe Başkan Adayı Alper Yeğin, partililere katılımlarından dolayı teşekkür ederek  tek tek kapıda yolcu etti.