Gündem
Giriş Tarihi : 15-08-2017 13:36   Güncelleme : 15-08-2017 13:36
Abone ol

Anadolu Hayat Emeklilik ve Logo Yazılım İşbirliğinde, Otomatik Katılım Bordro Entegrasyonu ile Büyük Kolaylık

Kurumsal internet şubesini müşteri ihtiyaçları doğrultusunda yenileyen Anadolu Hayat Emeklilik, kurumların otomatik katılım kapsamındaki işlemlerini otomatik olarak gerçekleştirebilecekleri çözümler de sunuyor.

Anadolu Hayat Emeklilik ve Logo Yazılım İşbirliğinde, Otomatik Katılım Bordro Entegrasyonu ile Büyük Kolaylık

Son olarak “Logo Yazılım”ın “Bordro Plus” ve “Netsis 3 Bordro” uygulamaları ile de entegrasyon çalışmalarını tamamlayan Anadolu Hayat Emeklilik, bu çalışma ile ilgili uygulamaları kullanan müşterilerine kolaylık sağlamayı amaçlıyor.

 

 

Otomatik katılım kapsamında, çalışanların hesap açılışlarının gerçekleştirilmesi ve prime esas kazançlarının en az yüzde 3’ü olarak belirlenen katkı paylarının düzenli olarak emeklilik şirketine aktarılması işverenlerin sorumlulukları arasında yer alıyor. Anadolu Hayat Emeklilik, Logo Yazılım’ın “Bordro Plus” ve “Netsis 3 Bordro” uygulamalarıyla müşterilerinin kullandığı insan kaynakları ve bordro uygulamalarına online entegrasyon sağlayarak, işverenlerin sorumlu olduğu operasyonel süreçleri kolaylaştırıyor ve olası hataları minimuma indirgiyor.

 

Yapılan geliştirmeler ile ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan “28 Temmuz tarihli Emeklilik Gözetim Merkezi verilerine göre otomatik katılım kapsamındaki katılımcı sayımız 260 bine yaklaştı. Katılımcılarımızın bireysel emeklilik hesaplarına ilişkin; hesap açma, katkı payı aktarımı, işe girme, işten ayrılma bildirimi gibi temel hususlarda işverenlerle koordineli çalışmamız gerekiyor. İşverenler tarafından da takip edilmesi gereken bu operasyonel süreçleri otomatik hale getirerek, müşterilerimizin yükünü hafifletmeyi hedefliyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda insan kaynakları ve bordro firmalarıyla entegrasyon sağlıyoruz. Müşterilerimiz bizim entegrasyon sağladığımız programlardan birini kullanıyorsa, herhangi bir ekstra işlem yapmalarına gerek kalmadan otomatik katılım işlemlerini otomatik olarak yürütebilecekler. Müşterilerimizin işlerini kolaylaştıracak çözümler sunmak için entegrasyon sağladığımız firma sayısını hızla artırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

İşbirliği hakkında bilgi veren Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı M. Buğra Koyuncu, otomatik katılım sistemine geçişte iki güçlü markanın işbirliğinin çok önemli olduğunu belirtti. Koyuncu, “Rekabette avantaj yaratmak isteyen kurumlar için süreçlerini hızlı ve verimli yönetmek en öncelikli konular arasında. Logo olarak işletmelere yönetim ve operasyon uygulamalarında yol gösterici olmak için çalışıyoruz” diye ekledi.

 

Programlarda yapılan geliştirmeler sayesinde, çalışanlar için hesap açılışı, çalışanın bireysel emeklilik hesabının güncel durumunu görüntüleme, çalışanın değişiklik taleplerini iletme, otomatik katkı payı aktarımı ve tahsilat mutabakatı gibi işlemler kolaylıkla Anadolu Hayat Emeklilik’e iletilebiliyor.