Gündem
Giriş Tarihi : 21-06-2019 22:54   Güncelleme : 21-06-2019 22:57

ANKA Haber Ajansı İstanbul Seçim Sonuçları- Anka Seçim Sonuçları

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçim sonuçları ANKA Haber Ajansı tarafından paylaşılacak. ANKA Haber Ajansı 23 Haziran gecesinde abonelerine seçim sonuçlarını kesintisiz vereceğini duyurdu. Cumhur İttifakının adayı Binali Yıldırım ve Millet İttifakının adayı Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için yürüttüğü seçim kampanyası sonrasında İBB başkanlığı için seçim yapılacak. ANKA haber ajansı ise İstanbul seçim sonuçlarını canlı olarak aktaracak. Peki Anka Haber Ajansı kime ait? Anka Haber Ajansı nereden takip edilecektir?

ANKA Haber Ajansı İstanbul Seçim Sonuçları- Anka Seçim Sonuçları

1972 yılında Ankara Merkezli olarak Gazeteci Mehmet Altan Öymen tarafından kurulan ve 2018'de 6 Kasım günü yayın hayatına son veren Anka Haber Ajansı 23 Haziran gecesi abonelerine seçim sonuçlarını canlı olarak aktaracak.

Anka Haber Ajansı tarafından yayımlanan Yeniden Merhaba videosunda ise; “Tüm siyasi partilerin açıklamaları sansürsüz verilecek”, “halkın gündemi”, “tarafsız yayıncılık” ve “alternatif haber” sloganları ile 23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçim sonuçlarının canlı olarak paylaşılacağı duyuruldu.

Sözcü’ye açıklamalarda bulunan ANKA Haber ajansı yetkilileri ise isteyen basın kuruluşlarına 23 Haziran seçim sonuçlarını aktaracak. ANKA Haber Ajansının 23 Haziran seçim sonuçları hakkında veri akışını nasıl sağlayacağı merak konusu olmuş durumda ancak şirketin kurumsal ve teknik detayların ise gelecek günlerde paylaşacağı belirtiliyor.

23 HAZİRAN İBB SEÇİMİNE HANGİ ADAYLAR KATILACAK?

Seçimde AK Partili Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım, CHP'li Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi adayı Necdet Gökçınar ve Vatan Partisi adayı Mustafa İlker Yücel yarışacak.

Bunun yanı sıra 17 bağımsız adayında seçime katılacağı belirtildi..

23 HAZİRAN SEÇİMLERİ SADECE AA'DAN AKTARILACAKTI

31 Mart 2019 tarihinde düzenlenen Yerel seçim sonuçları Anadolu Ajansı’nın tarafından tam 14 saat boyunca aktarılamamıştı. Bu durum pek çok kullanıcıdan tepki toplamıştı ve 23 Haziran'da yine AA'nın veri aktaracağı belirtiliyordu.

Ancak Anka Haber Ajansı tarafından yapılan yeniden merhaba videosu ile tanıtım yapıldı ve ANKA 23 Haziran seçim sonuçlarını canlı olarak aktaracağını bildirdi.