Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 24-08-2021 15:46   Güncelleme : 24-08-2021 15:46
Abone ol

Ankara Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 11 Yıldır Neden Prefabrik Binada Hizmet Veriyor!

İtibardan tasarruf olmaz diye uçak filosu kurup, yazlık, kışlık saray yaptıranlar Ankara’nın göbeğinde Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bir bina tahsis edememiş.

Ankara Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 11 Yıldır Neden Prefabrik Binada Hizmet Veriyor!

 

Ankara Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 11 yıldır prefabrik bir binada hizmet vermektedir. Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün prefabrik binasını giderek yerinde inceledim. Bu görüntü Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığına ve Başkent Ankara’ya hiç yakışmıyor.
Ankaralı vatandaşlarımız da duruma tepki göstererek, yeni hizmet binası yapılmasını ya da yeni bir bina verilmesini talep etmektedirler. Gölbaşı İlçemizin ihtiyaçlarını karşılayacak İlçe Milli Eğitim binasına bir an önce kavuşması gerekir.
Konuyu TBMM Başkanlığına verdiğim soru önergesiyle de Meclis gündemine taşıdım. Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer’e yanıtlaması için şu soruları sordum:
Bu bilgiler kapsamında;
1. Ankara Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü neden prefabrik binada hizmet vermektedir?
2. Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Ankara Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün prefabrik binada hizmet vermesi ne anlama gelmektedir?
3. Ankara Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne hizmet binası verilecek/yapılacak mıdır? Bu konuda yapılan bir çalışma var mıdır?

 

Saygılarımla

Yıldırım KAYA
CHP Ankara Milletvekili