Gündem
Giriş Tarihi : 16-03-2016 17:30   Güncelleme : 16-03-2016 17:30
Abone ol

Ankara Valisi Kılıçlar'dan ‘Çanakkale’ mesajı

ANKARA - Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Mehmetçik, düşman askerlerine, yaralılarına, ölülerine duyduğu merhamet ile ‘bütün akvâm-ı beşere’ ve ‘tek dişi kalmış canavara’ medeniyeti öğretmiştir

Ankara Valisi Kılıçlar'dan ‘Çanakkale’ mesajı
ANKARA - Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Mehmetçik, düşman askerlerine, yaralılarına, ölülerine duyduğu merhamet ile ‘bütün akvâm-ı beşere’ ve ‘tek dişi kalmış canavara’ medeniyeti öğretmiştir. Çanakkale, bu yüzden dünya tarihinin, en centilmen savaşıdır.” dedi.

Kılıçlar, yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: "En gelişmiş savaş aletleri ile devletimize hücum eden düşman, Çanakkale’de bizi düzenli ordularıyla alt edemeyeceğini, acı tecrübeler yaşayarak anlamıştır. Geçmişte yaşadıkları mağlubiyetlerden derslerini almayanlar, günümüzde çeşitli örgütler tarafından kandırılmış gençler eliyle hain saldırılar düzenleyip, milletimizi yıldırmak, ürkütmek, korkutmak istemektedirler. Gücünü, milletinin eşsiz tarihinden alan 'Kahraman orduyu seyret ki bu tehdîde güler!' mısraları askerimizin, polisimizin gönül diline tercüman olmaktadır. Çanakkale Cephesinde Seyit Onbaşı gibi nice kahramanlarıyla dünyada eşi görülmemiş fedakârlıkla vatanını savunan güvenlik güçlerimiz bugün de her şartta, her bölgede, kalesinin surlarını beklemekte, saldırılara göğüs germektedir.”
Cihan