Magazin
Giriş Tarihi : 11-03-2022 10:49

Aralarında Sarıkaya, Avşar ve Ortaç da var: Tapuda sorgulama skandalı

Tapuda çalışan iki memur, aralarında Hülya Avşar, Serdar Ortaç, Serenay Sarıkaya ve Yıldız Tilbe’nin de olduğu 136 ünlünün taşınmaz mülklerini sorgulayıp emlakçılara bilgi aktardığı gerekçesiyle 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Aralarında Sarıkaya, Avşar ve Ortaç da var: Tapuda sorgulama skandalı

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na, Fatih Tapu Müdürlüğü'nde görevli iki personelin kişisel verileri yetkisiz kişilerle paylaştıkları ihbarı yapıldı. İnceleme sonrası tapu kayıtlarına girip emlakçı ve iş takipçilerine bilgi aktaran iki memur tespit edildi. Bu kişiler hakkında hem adli hem de idari yönden soruşturma başlatıldı.

Sabah gazetesinden Atakan Irmak'ın haberine göre, yapılan soruşturmada Rıza K. ve Yusuf D. isimli tapu memurlarının, yetkileri olmadığı halde aralarında Hülya Avşar, Aleyna Tilki, Serdar Ortaç, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç ve Yıldız Tilbe’nin de olduğu 136 ünlü ismin taşınmaz mülk ve nüfus kayıtlarına ulaştıkları, ayrıca eş, kardeş, anne ve baba bilgilerine de baktıkları belirlendi.

Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan iki memur, kişisel verileri hukuksuz olarak ele geçirdikleri gerekçesiyle 3 yıl 1 ay 15 gün hapse mahkum edildi.

AdminAdmin