Siyaset
Giriş Tarihi : 19-07-2018 12:46   Güncelleme : 19-07-2018 12:46
Abone ol

Arık Özhaseki’ye Büyükşehir Belediyesindeki yolsuzlukları hatırlattı

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Bana partisinin milletvekili ve Genel Başkanı kumpas kurdu” diyen AKP Milletvekili Mehmet Özhaseki’ye mahkeme kararı ile yanıt verdi.

Arık Özhaseki’ye Büyükşehir Belediyesindeki yolsuzlukları hatırlattı

Özhaseki’nin işine gelmeyen şeyleri unutmayı tercih ettiğini belirten Arık, “Özhaseki, kendisinin UKOME Başkanı Süleyman Temeltaş’ı da çabuk unuttu. Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi Süleyman Temeltaş’a  ihbar suretiyle irtikap ve ikna suretiyle irtikap suçlarından 7 yıl 10 ay hapis cezası vererek Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarının iftira ya da kumpas değil, gerçeğin taa kendisi olduğunu kanıtladı. Sayın Genel Başkanımızın girişimleri sonucu adalet yerini buldu. Ama Özhaseki adaletten de rahatsız” diye konuştu.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, bazı basın kuruluşlarına açıklama yaparak, kendisine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kumpas kurduğunu iddia eden AKP Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’ye yanıt verdi. Özhaseki’nin yeniden Çevre ve Şehircilik Bakanı olamamasının şokunu yaşadığını belirten Arık, Özhaseki’nin kumpas ile adalet arayışını birbirine karıştırdığını söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ndeki yolsuzluk olayıyla ilgili doğruyu söylediğinin Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararı ile tescil edildiğini belirten Arık, “Sayın Genel Başkanımız Bütçe görüşmelerinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nde meydana gelen yolsuzluk olayının Hacı Ali Hamurcu isimli şahsa yıkıldığını ve suç ortaklarının örtbas edildiğini söyledi. Buna karşılık Özhaseki de yargılamanın yapıldığını ve suçlunun ceza aldığını, adaletin tecelli ettiğini söylemişti. AKP’nin tüm gücüyle yargıyı ablukaya almasına rağmen, baskı ile mahkeme aşamasında şikayetçilerin şikayetlerinden ve ifadelerinden vazgeçmelerine rağmen Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi Hacı Ali Hamurcu’nun bu suçu tek başına işlemediğine hükmetti. Özhaseki bu gerçeği görmezden geliyor, unutmaya, unutturmaya çalışıyor. Ama nafile… Bakın Özhaseki, kendisinin UKOME Başkanı Süleyman Temeltaş’ı da çabuk unuttu. Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi  Süleyman Temeltaş’a  ihbar suretiyle irtikap ve ikna suretiyle irtikap suçlarından 7 yıl 10 ay hapis cezası vererek Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarının iftira yada kumpas değil, gerçeğin taa kendisi olduğunu kanıtladı. Sayın Genel Başkanımızın girişimleri sonucu adalet yerini buldu. Ama Özhaseki adaletten de rahatsız. Bir insan, bir belediye başkanı, bir milletvekili adaletin yerini bulması için verilen mücadeleden neden rahatsız olur, bunu da milletimizin takdirine bırakıyorum” dedi...

ÖZHASEKİ FETÖ KUMPASLARINDA BAŞROL KAPMAYA ÇALIŞTI

Özhaseki’nin Büyükşehir Belediyesi’ndeki yolsuzluk olayını sulandırmak için FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef alan iftira ve kumpaslarından medet umduğunu ifade eden Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ndeki yolsuzluk ve rüşvet davasını sulandırmak için FETÖ’nün kumpaslarından medet uman Özhaseki, bu kumpas ve iftiralarda başrol kapmaya çalışıp, Kahraman Türk Subaylarına iftira atmaktan geri durmadığını da unutmuş. Biz hatırlatalım: O günlerde Özhaseki,  olmayan ‘Ergenekon’ örgütüne ‘Allah’a iman eder gibi’ inanıyordu. Hatta Özhaseki o günlerde kanal kanal gezip FETÖ’nün iftiralarına ve kumpaslarına halkı inandırmak için olmayan terör örgütün kendisine suikast yapacağını anlatıyordu. Şimdi de yalanlarına insanları inandırmak için Hacı Ali Hamurcu’yu kendisine tanık gösteriyor. Tanık demişken Kayseri’de FETÖ’den ceza alan işadamlarını hepimiz hatırlıyoruz. Eminim ki Özhaseki’de hatırlıyordur. Hani Amerika’ya birlikte gittiği, uçaklarda FETÖ’nün okulları ve yatırımları için yardım topladığı, Diyarbakır’da Van’da birlikte kurban kestiği işadamları… Bu işadamlarının hepsi ifadelerinde Özhaseki’den bahsediyor. Şimdi hepsi içerde… Sadece onlar mı? Bankaya para yatıran polis memuru, sendikaya üye olan öğretmen, çocuğunu dershaneye gönderen hemşire, çaycı, çorbacı, baklavacı hepsi içerde ama Özhaseki dışarda…

ÖZHASEKİ HİZMET DEYİNCE BAŞKA HİZMET ANLIYOR

Özhaseki’ye sorarsanız kendisine iftira atıyorlar. Hatta Kayseri’nin körpe beyinlerini FETÖ’nün imamlarına teslim ettiği Gülen Yüzler Projesi de yalan… Hatta FETÖ ile kol kola gariban insanları evinden yurdundan ettiği, onların evinin yerine üniversite kurdurduğu da yalan… Hatta FETÖ’cüler için Erkilet’te imar değişikliği yaparak FETÖ’ye milyonlarca liralık haksız kazanç sağlamaya çalıştığı da yalan… Hakikaten madem AKP için 17/25 Aralık milat idiyse neden Özhaseki 17/25 Aralık sürecinin ardından Erkilet’te FETÖ’nün garibanlardan yeşil alan diyerek topladığı araziyi imar değişikliği ile eğitim ve konut alanına çevirdi. Bu liste uzayıp gider… Biz Kayseri’nin dirliği ve birliği için kendisine bir çağrıda bulunduk ama o her zaman yaptığı gibi yalan ve iftiralara başvurmayı tercih etti. Biz Kayseri’ye yapılacak hizmetlere kim taş koyuyorsa birlikte mücadele edelim dedik Ama o bakanlığı döneminde Kayseri’ye yaptığı tek bir hizmet bulunmadığı için topu taca atmayı, konuyu siyasi polemik malzemesi yapmayı tercih etti. Evet, Özhaseki’den bekliyoruz, Kayseri’ye bakan iken hangi hizmeti getirdi de Sayın Kılıçdaroğlu engel oldu açıklasın… Kayseri kişi başı aldığı yatırımlar açısından 81 il içerisinde 78’inci sırada… Biz bu tablo değişsin, Kayseri hizmet alsın diye gayret gösteriyoruz.  Ama Özhaseki’nin açıklayacağı bir şey yok o hizmet deyince kente hizmet değil, başka hizmet’i anlıyor.”