Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 15-12-2016 19:49   Güncelleme : 15-12-2016 19:49

Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi’den Şehitler Tepesi’ne ziyaret

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, patlamanın meydana geldiği Şehitler Tepesi’ni ziyaret etti. Başkan İlgezdi, patlama noktasına 44 şehidin anısına 44 karanfil bıraktı.

Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi’den Şehitler Tepesi’ne ziyaret

Beşiktaş’taki terör saldırısının ardından patlamada şehit olanlar için anmalar devam ediyor. Patlama noktasına gelen bir çok kurum, kuruluş ve vatandaş şehit olan 44 kişi için karanfil bırakarak dualar ediyor. Bu kapsamda, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, patlamanın meydana geldiği Şehitler Tepesi’ni ziyaret etti. Başkan İlgezdi ve eşi patlamanın olduğu noktaya 44 şehidin anısına 44 tane kırmızı karanfil bıraktı.

Teröre mutlaka bir an önce çözüm bulunması gerektiğini söyleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Öncelikle ülkemizin başı sağ olsun. Şehit çocuklarımız ve ülkemiz için buradayız. Ölenlere rahmet diliyoruz. Ailelerine Allah sabır versin diyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Terör nereden gelirse gelsin mutlaka bir an önce çözülmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Başkan İlgezdi’nin eşi CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ise, “Kaybettiğimiz 44 canımız bizimde canlarımızı yaktı. Bizimde canlarımızdı. Bu terör olayını lanetle kınıyorum ve aynı zamanda kayıpları olan ailelerimize baş sağlığı diliyorum. Kaybettiğimiz canlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Kalanlara da acil şifalar diliyorum. Ulusumuzun başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

 
İHA