Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 07-12-2019 09:13
Abone ol

Ataşehir Belediyesi Engelli Merkezi’nin Dünya Engelliler Günü kapsamında hazırladığı gösteri neşeli anlara sahne oldu

Engelli Merkezi’nde ritim, dans, koro ve halk oyunları eğitimleri alan engelliler, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde yapılan gösterilerle yeteneklerini sergiledi.

Ataşehir Belediyesi Engelli Merkezi’nin Dünya Engelliler Günü kapsamında hazırladığı gösteri neşeli anlara sahne oldu

Etkinliği Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar ve engelli aileleri izledi.

Etkinlik Yoga Terapi Eğitmeni Funda Çakaroğlu tarafından yapılan “Engelsiz Yoga” meditasyonuyla başladı.

Ardından bir konuşma yapan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, “Ataşehir Belediyesi olarak yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan kaldırılması gerektiğine inanıyoruz. Unutmayalım ki çok sayıda lider, bilim ve sanat insanı fiziki engellerine rağmen tarihin akışını değiştirmeyi başarmıştır. Engelli vatandaşlarımızın da geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üretken insanlar olabilmeleri için, her türlü olanaklardan yararlanabilmelerine fırsat vermek, biz yöneticilere düşen görevdir. Gözümüzü ve gönlümüzü kapatıp ülkemizde milyonlarca engelli vatandaş olduğunu unutmamalıyız. Ataşehir Belediyesi olarak engellilerin önündeki tüm engellerin kaldırılması ve sosyal yaşamın içerisinde bulunabilmeleri için 10 yıldır çalışıyoruz” dedi.

Etkinliğin sonunda Avukat Turgay Özcan ise örnek yaşam hikâyesinde; engelli olarak yaşamını, engelinin hiçbir şeye engel olmadığını ve iş hayatındaki yükselişini anlattı.