Gündem
Giriş Tarihi : 30-10-2016 00:17   Güncelleme : 30-10-2016 00:27
Abone ol

Ataşehir ''Cumhuriyetten vazgeçmiyoruz'' dedi!

Ataşehir Belediye Başkanı İlgezdi: 29 Ekim Nazım’ın deyişiyle ateşi ve ihaneti görenlerin, bir iş yapabildim diyebilmek için ölümü alnının ortasında duyanların mucizesidir. 29 Ekim emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesinin en büyük zaferidir. Başkan İlgezdi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a yapılan saldırıyı da kınadı.

Ataşehir ''Cumhuriyetten vazgeçmiyoruz'' dedi!

Ataşehir Belediyesi tarafından organize edilen Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çok büyük bir coşku ile başladı. Bugüne değin yapılan Cumhuriyet kutlamalarının en büyüğüne on binlerce vatandaş katıldı.

Ataşehir Özgürlük Parkı’nda toplanan Ateşehirliler, fener alayı eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na yürüdüler. Yürüyüşte Cumhuriyetin 93 yılına damga vuran; İsmet İnönü, Uğur Mumcu, Aşık Veysel, Can Yücel, Tarık Akan gibi sembol isimlerin canlı heykelleri de vatandaşlara eşlik ettiler.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi yaptığı konuşmada Cumhuriyetin; bilgisizliğe, bağnazlığa, yobazlığa, yoksulluğa, çaresizliğe karşı verilen mücadelenin adı olduğunu belirtti. İlgezdi, 29 Ekim’in Nazım’ın deyişiyle “ateşi ve ihaneti görenlerin, bir iş yapabildim diyebilmek için ölümü alnının ortasında duyanların” mucizesi olduğunu söyledi. Bugün daha gür bir ses, sarsılmaz inançla yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti dediklerini ifade eden İlgezdi, 93 yıldır yolumuzu aydınlatan Cumhuriyet meşalesinin, bağımsızlığından ödün vermeyen, dayatmalara boyun eğmeyen, egemenliğine sahip çıkan Anadolu halkının umudu, 29 Ekim’in emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesinin en büyük zaferi olduğunun altını çizdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’a yapılan saldırıyı da kınayan Başkan İlgezdi, herkes iyi bilsin ki bu tür saldırılar bizi korkutmaz. Sayın Bülent Tezcan’a buradan acil şifalar diliyorum” dedi.

“Türkiye laiktir, laik kalacak”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganlarıyla Manga ve Kıraç’ın sahne alacağı konser alanına yürüyen vatandaşlar gece boyunca bayraklarını ellerinden indirmedi.