Gündem
Giriş Tarihi : 18-01-2017 14:11   Güncelleme : 18-01-2017 14:11
Abone ol

Atatürkçü Düşünce Derneği'nden Yeni Anayasa Açıklaması

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Meclis’te ikinci turu yapılacak Başkanlık Sistemini içeren Anayasa tuzağına karşı görüşlerimizi halkımızla paylaşmak istiyoruz. Bugün yaşadığımız tehlike; Türkiye Cumhuriyeti’nin etnik, dinsel ve siyasal yapıda parçalanmak istenmesidir. ABD emperyalizmi ve siyasi iktidar, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) politikalarına uygun olarak Türkiye’ye bir anayasa ve başkanlık sistemini ısrarla dayatmaktadırlar. Türkiye Anayasa değişikliği yoluyla, önümüze yeniden konulmak istenen SEVR’i kabule zorlanmaktadır.

Atatürkçü Düşünce Derneği'nden Yeni Anayasa Açıklaması

Mecliste görüşülen anayasa değişiklik teklifine ilişkin, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Sayın Tansel Çölaşan bir basın açıklaması yayınladı, 

"Atatürkçü Düşünce Derneği olarak Meclis’te ikinci turu yapılacak Başkanlık Sistemini içeren Anayasa tuzağına karşı görüşlerimizi halkımızla paylaşmak istiyoruz. Bugün yaşadığımız tehlike; Türkiye Cumhuriyeti’nin etnik, dinsel ve siyasal yapıda parçalanmak istenmesidir. ABD emperyalizmi ve siyasi iktidar, Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) politikalarına uygun olarak Türkiye’ye bir anayasa ve başkanlık sistemini ısrarla dayatmaktadırlar. Türkiye Anayasa değişikliği yoluyla, önümüze yeniden konulmak istenen SEVR’i kabule zorlanmaktadır. Anayasa’ya aykırı olarak yapılmak istenen antidemokratik Anayasa değişikliği, tüm yetkilerin bir kişide ve denetim dışı olarak toplandığı “diktatöryal” “ceberrut” ve “keyfi” bir yönetim yaratması yanında, vatanın bölünmesine yol açabilecek hükümler taşımaktadır. Vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliğinden yana olan tüm milletvekillerine sesleniyoruz: PARÇA TESİRLİ BİR BOMBAYA BENZEYEN VE MİLLETİMİZİN BİRLİĞİNİ, ÜLKEMİZİN BÜTÜNLÜĞÜNÜ TEHLİKEYE SOKACAK ANAYASA DEĞİŞİKLİK TEKLİFİ’NE HAYIR DEYİN. Gelin 1 Mart 2003 Irak Tezkeresi’nde olduğu gibi birlik olalım ve Emperyalizmin oyununu bozalım! Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk Milleti’ni paramparça edecek olan bu başkanlık tuzağına karşı; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesinden aldığı güçle tüm demokratik yolları kullanarak bu gidişi durdurmak için gerçekleri Türk Milleti’ne anlatmakta kararlıdır! Son olarak: Başta siyasi partilerimiz olmak üzere, demokratik kitle örgütlerine çağrımız şudur; artık mesele bir siyasal parti meselesi değil memleket meselesidir! Gelin aramızdaki tüm ayrılıkları bir kenara bırakarak başkanlık sistemi adı altında önümüze tekrar konulmak istenen SEVR’i yırtıp atalım! "