Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 05-07-2017 14:11   Güncelleme : 05-07-2017 14:11
Abone ol

Atık “Top”lama Kampanyasına Büyük İlgi

Menteşe Belediyesi’nin çocukların geri dönüşüme olan ilgisini arttırmayı hedeflemek için düzenlediği futbol, basketbol ve voleybol topu ödüllü atık toplama kampanyasına katılım yoğun ilgiyle devam ediyor

Atık “Top”lama Kampanyasına Büyük İlgi

‘Atığı Getir, Hediyeyi Götür’ kampanyası ile ilgili bilgi veren Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Haziran ayında başlayan kampanyaya yoğun ilgi gösterildiğini ifade ederek, kampanya kapsamında 15 günde; 3 Bin 180 adet pil, 85 adet büyük boy poşet ambalaj atığı ve 30 litre atık yağ toplandığını söyledi.

Başkan Gümüş, “Kampanya kapsamında 2 litre atık yağ, 30 adet atık pil veya 1 büyük poşet ambalaj atığı getiren çocuklara futbol, basketbol veya voleybol topu hediye ediyoruz. Bugüne kadar topladıkları atıklar karşılığında çocuklarımıza 206 adet top teslim ettik. Amacımız, geleceğimiz olan çocuklarımıza her atığın çöp olmadığını öğretmek, genç yaşlarında temiz toplum ve temiz çevre bilincini aşılamaktır. Kampanyamıza yoğun ilgi gösterilmesi, çocuklarımızın ve ailelerinin duyarlılıkları bizleri çok sevindiriyor.” dedi.