Gündem
Giriş Tarihi : 04-02-2021 20:03   Güncelleme : 04-02-2021 20:03

Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği’ne Türkiye’den Yeni Üye

Stratejik İletişim Uzmanı Çağdaş Yıldız 30’dan fazla ülkede siyasi partilere ve liderlere danışmanlık yapan üyelerden oluşan Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği’ne (European Association of Political Consultants; EAPC) katıldı.

Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği’ne Türkiye’den Yeni Üye

Siyasal iletişim uzmanlarını bir araya getirmek, deneyim paylaşımı yapılmasını sağlamak ve demokrasinin güçlendirilmesine katkı sunmak amacıyla kurulan ve bu sene 25. yılını kutlayacak olan Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (European Association of Political Consultans; EAPC) 1996 yılında Viyana’da kuruldu. Sepp Hartinger ve Michel Bongrad tarafından kurulan Dernek, Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (International Association of Political Consultants; IAPC) derneğinden hareketle Avrupa’daki siyasi iletişim ve halkla ilişkiler alanından uzmanlarını bir araya getirmeyi amaçlıyor. Dernek, siyasiler ve seçim kampanyaları için siyasi danışmanlar ağı sunmasının yanı sıra yıllık konferanslar, EAPC Akademi ve Polaris Ödülleri gibi etkinler düzenliyor. Çağdaş Yıldız üyeliği hakkında “Dünyanın gündeminin her zamankinden daha çok ortaklaştığı bu dönemde siyasal iletişim profesyonelleri olarak sürdürebilir gelişim ve demokratikleşme süreçlerine katkı sunmak en önemli odak noktalarımızdan biri haline geldi. Bu anlamda birçok ülkeden üyeler ile birlikte dünyanın bu alandaki en prestijli yapılarından birinin çalışmalarına katkı sunacak olacak benim için büyük bir mutluluk.” dedi.

Çağdaş Yıldız Kimdir?

Çağdaş Yıldız 1986 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Halka İlişkiler ve sonrasında Reklamcılık bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Marka Okulu’nda Pazarlama İletişimi alanında yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans eğitimi sırasında özellikle stratejik siyaset iletişimine odaklanan Yıldız, Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden çekilme süreci olan ‘Brexit’ kampanyası üzerine çalışmasını tamamladı.

Bahçeşehir Üniversitesi Kurumsal İletişim Ofisi’nin kurulum sürecinde aktif rol aldı ve koordinatör olarak çalıştı. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan kurumsal sosyal medya stratejisini geliştirdi ve yönetti. Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti ofisinde iletişim süreçlerine destek verdi.

Kriz yönetimi, siyasal iletişim, kurumsal iletişim, iş geliştirme ve pazarlama iletişimi gibi alanlarda uzmanlaşan Yıldız, 2016 yılından bu  yana birçok ulusal ve uluslararası şirkette kurumsal iletişim direktörlüğü yaptı. Kriz iletişimi, siyasal iletişim, müzakere süreçleri, kurumsal ilişkiler ve iş geliştirme süreçleri gibi alanlarda uzmanlaştı. Son olarak London Speaker Bureau Türkiye ofisinde İş Gelişme ve İletişim Direktörlüğü görevinden sonra, 2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerden sonra Beşiktaş Belediyesi Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörlüğü görevine geldi. Yürüttüğü kampanyalar MIXX, Social Media Awards, Felis ve Kristal Elma gibi ödüller aldı. Ayrıca 2020 yılında Felis Ödülleri Halkla İlişkiler kategorisinde juri üyesi olarak yer aldı.

EAPC hakkında:

Demokratik süreçlerin geliştirilmesi, desteklenmesi ve sürdürülmesi, karşılıklı bilgi alışverişi ve tecrübe değişimi, demokrasiyi teşvik etmek için tüm sınırların ötesinde işbirliği ve anlayışın desteklenmesi amacıyla 1996 yılında Avusturya, Almanya, Türkiye, İtalya, İsviçre, Macaristan, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri’nden profesyonellerin katılımıyla Viyana’da kuruldu. Kurulduğu tarihten bu yana yıllık olarak düzenlenen konferanslarla dünyanın birçok ülkesinden iletişim alanından uzmanlar bir araya geliyor. Ayrıca siyasal iletişim kampanyaları ve halkla ilişkiler alanında EAPC Polaris Ödülleri düzenliyor. 2018'den bu yana Igor Mintusov Dernek Başkanı olarak görev yapmaktadır.

AdminAdmin