Gündem
Giriş Tarihi : 18-02-2016 13:45   Güncelleme : 18-02-2016 13:45
Abone ol

Avukat Kazan: Sosyal medyaya göz açtırmayanlar bomba yüklü aracı bulamıyorlar

SAKARYA - Sakarya Barosu Başkanı Avukat Zafer Kazan, gazetecileri tutuklayanların, sosyal medyaya göz açtırmayanların Ankara’nın göbeğinde kocaman bomba yüklü aracı bulamadıklarını belirterek, “istihbarat var, polis var asker var ama güvende değiliz

Avukat Kazan: Sosyal medyaya göz açtırmayanlar bomba yüklü aracı bulamıyorlar
SAKARYA - Sakarya Barosu Başkanı Avukat Zafer Kazan, gazetecileri tutuklayanların, sosyal medyaya göz açtırmayanların Ankara’nın göbeğinde kocaman bomba yüklü aracı bulamadıklarını belirterek, “istihbarat var, polis var asker var ama güvende değiliz.” dedi.

Kazan, Ankara’daki terör saldırısını sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla değerlendirdi. Olayla ilgili yayın yasağı konularak olayın sorgulanmasının yasaklanmasını eleştiren Kazan, "Bize nasıl öldüğümüzü açıklıyorlar. Kaç kişi öldüğümüzü söylüyorlar. Başsağlığı diliyorlar. Kınıyorlar. Yayın yasak. Sorgulaması yasak. Terörü lanetliyoruz demek serbest. Güvenlik zaafiyeti yok. İhmal yok. Sorumlu yok. İstifa yok. Her şey yolunda. Onlar kahraman. Onlar vatansever. Güvenlik(!) tedbirleri de en üst seviyede.” ifadelerini kullandı.

"GÜVENDE DEĞİLİZ"

Kazan, açıklamasında sosyal medyada devlet büyüklerine yapılan hakaretlere(!) göz açtırmayanların Ankara’nın göbeğinde bomba yüklü aracı bulamadıklarını savunarak şunları kaydetti: “ Yargıtay girişinde Avukatların üzerlerini ve çantalarını arıyor, gazetecileri tutukluyor, sosyal medyada büyüklerimize(!) yapılan hakaretlere göz açtırmıyorlar. Ama ülkenin başkentinde, Ankara'nın göbeğinde, meclisin yanıbaşında, kocaman bomba yüklü bir aracı bulamıyorlar. İstihbarat diye bir kurum var, polis var, asker var, ama güvende değiliz. Neyi, nerede, niçin ve kimi aradıklarını bilmeyen bu körler sağırlar ülkesinde payımıza düşen ise kahrolmak."