Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 29-06-2021 09:03   Güncelleme : 29-06-2021 09:03

Aynı evleri, yedi yıldır, her yağmurda lağım suyu basıyor

Hiç şaşmıyor, şiddetli yağmur yağdığında Etimesgut, İstasyon mahallesi 2355 cadde üzerinde alt katta oturanların evlerini yer deliklerinden, tuvaletlerden fışkıran lağım suları basıyor.

Aynı evleri, yedi yıldır, her yağmurda lağım suyu basıyor

Ankara'da, Etimesgut-İstasyon Mahallesi  2355 Sokak sakinleri 7 yıldır her yağmurda alarma geçiyorlar. 

Yağmur yadığı zaman mahalle sakinlerinin kabusu başlıyor. Çünkü hiç şaşmıyor, yağmurun şiddetine göre alt katta bulunan dairelerin yer deliklerinden, tuvaletlerinden fışkıran lağım suları evlerin içine doluyor. ASKİ’ye bildiriyorlar, vidanjörler geliyor ve sular altında kalan caddede biriken ve ana rögarlardaki suları çekiyor. Alt katta oturanlara da evlerini basan lağım suyunu, mahvolan eşyalarını temizlemek, halılarını yıkamak düşüyor.

Sokak sakinlerinin isyanda, yedi yıllık çilenin bitmesini istiyorlar. Şikayetler sıralanıyor:

“Yıllardır her yağmurda evlerimizi lağım suları basıyor. Mikrop içinde yaşıyoruz. Maddi zararımız da çok fazla. Lağım sularını temizlemekten bıktık. Başvurmadığımız yer kalmadı. Etimesgut Belediyesi sorumluluğu ASKİ’ye atıyor. ASKİ’ye başvuruyoruz, topu Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne atıyor. ‘Yetki Byükşehirde’ diyorlar. Büyükşehir’e gidiyoruz, sorumluluğun ASKİ’de olduğunu söylüyorlar. Kime gideceğimizi, nereye başvuracağımızı bilmiyoruz. Artık yeter. Sorunu çözmek bir yana, bu bölgeAnkara su baskın ASKİde yeni binalar yapılmasına izin vererek kanalizasyona daha çok yük bindiriyorlar. Yedi yıldır evleri basan su yeni yapılan binalarla birlikte daha da arttı. O binaların alt katlarını da lağım suları basıyor. Dayanacak gücümüz kalmadı. Buna artık bir çözüm bulunsun.” diye konuştular.

Mahalle sakinlerinin ilettiği görüntüler, her yağmurda yaşananlarını durumunu özetliyor gibi.  

Ajans Bizi

AdminAdmin