Gündem
Giriş Tarihi : 03-05-2019 17:35

Ayşe Çelik cezaevinden seslendi: ‘Çocuklar ölmesin’ demeye devam edeceğim

Ayşe Çelik'i cezaevinde ziyaret eden CHP milletvekili Serkan Topal, Çelik'in "'Çocuklar ölmesin' demeye devam edeceğim" sözlerini duyurdu.

Ayşe Çelik cezaevinden seslendi: ‘Çocuklar ölmesin’ demeye devam edeceğim

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, “Çocuklar ölmesin” dediği için hapis cezasına çarptırılan Ayşe Çelik’i cezaevinde ziyaret ettiğini açıklayarak, Çelik’in kendisine “Çocuklar ölmesin” demeye devam edeceğini aktardığını söyledi. 

Mezopotamya Ajansı‘nın haberine göre, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Serkan Topal, Cizre ve Sur’da yaşanan çatışmalar döneminde telefonla bağlandığı bir televizyon programında “Çocuklar ölmesin” dediği için yargılandığı davadan hapis cezası alan Ayşe Çelik’i Diyarbakır D Tipi Cezaevi’nde ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin partisinin Diyarbakır İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen Topal, “Görüştüğümde, morali iyiydi, sağlığı yerindeydi. Herkese de selamları vardı. “Ben yine çocuklar ölmesin’ demeye devam edeceğim. ‘Çocuklar ölmesin’ dediğim için beni mahkum edenler utansın. Ben de bunu söylüyorum’ mesajı verdi” dedi.

Öğretmen Ayşe Çelik’in kendi el yazısıyla yazdığı notu ve Nâzım Hikmet’in bir şiirini paylaşan Topal, Çelik’in notundaki şu ifadeleri paylaştı: “Nâzım Hikmet’in dediği gibi, eğer hak haksızlıktan yüce / Sevgi nefretten üstün / Aydınlık karanlıktan güçlüyse / Çaresi yok usta biz kazanacağız / Çocuklar ölmesin diyenler kazanacak.”