Siyaset
Giriş Tarihi : 30-01-2018 21:53   Güncelleme : 30-01-2018 22:14
Abone ol

Ayşen Aydın Buğra PM Adaylığını Açıkladı

Aysen Aydın Buğra CHP’nin 36’ncı Olağan Kurultayında Parti Meclisine aday olduğunu açıkladı.

Ayşen Aydın Buğra PM Adaylığını Açıkladı

İstanbul Küçükçekmece’den Parti Meclisine ilk adaylığını açıklayan Aysen Aydın Buğra 2011 yılından bu yana partinin çeşitli organlarında görevler alarak gönüllü olarak çalıştı. 2 dönem Gençlik Kolu yöneticiliği yaptı. Siyaseti örgütten öğrenerek bugünlere geldiğini ifade eden Aysen Aydın Buğra’nın açıklamaları şu şekildedir:

 

Tüm zorlukları gören, her şeye rağmen umudunu koruyan, herkes için güzel bir yaşam düşleyen, eşitlikten, adaletten, özgürlükten ve insan haklarından yana olan büyük ailem! Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Ülke olarak inanmak istemediğimiz zorlu bir süreç. Hukukun ayaklar altına alındığı, insanlık onurunun hor görüldüğü, yetim-öksüz hakkının büyük bir iştahla yenildiği, kardeşin kardeşe vurdurulmaya çalışıldığı, halkın dini inançları üzerinden vicdan sömürgeciliği yapıldığı bir süreç! Ülkemiz dış tehditler ile olduğu kadar, artık iç tehditler ile de karşı karşıyadır. İşte bu zorlukların içerisinde hepimize önemli bir görev düşmektedir. Nedir bu görev? Ülkemizin siyasi tarihinde yerini devrimci ve onurlu mücadelesi ile almış bir oluşuma daha çok katkı sağlamak ve pes etmeden mücadele etmek. Partimizin ideolojisini yaymak ve ülkemizin refahı, halkın umudu olmak için kurulduğu günden beri durmaksızın mesafeler katetmiş, mücadele vermiş bir  Cumhuriyet Halk Partisinin üyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün neferleri olarak birlik, beraberlik ve büyük güç içinde devrimci ruhumuz ile mücadelemizi yükseklere taşımak olmalıdır. Sizlerinde teveccühleri ile bir onurlu yola çıktım.

 

Bir davaya inanıyorum dostlarım, bir hayale inanıyorum. Bütün Anadolu’nun evlatlarının birlikte mücadele ettiği bir kavgaya inanıyorum. Çanakkale’de başlamış, Kütahya’da devam etmiş, İzmir’de büyük bir zaferle sonuçlanmış “Akdeniz’e ilerlemiş taaa Samsun’dan” bir kavgaya inanıyorum dostlarım. İlk Gazi Meclisten, Anıtkabir’de ebedi bir uykuya yatan yedi düvel Fatihine inanıyorum.

 

Bir kavgaya inanıyorum. Vura vura kıramadıkları, öldüre öldüre bitiremedikleri, yaktıkça yeniden filizlenen bir hayale inanıyorum. Dur demek için faşizme, dur demek için emperyalizme…

 

Örgütten Geleceğe,

               Örgütlü Gelecek!