Gündem
Giriş Tarihi : 17-09-2020 09:35   Güncelleme : 17-09-2020 09:35
Abone ol

Bahçeli: Türk Tabipleri Birliği kapatılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği hakkında sosyal medya hesabından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Türk Tabipleri Birliği'nin insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklediğini belirten Bahçeli, "Adında Türk bulunan Tabipleri Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır" çağrısında bulundu.

Bahçeli: Türk Tabipleri Birliği kapatılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Türk Tabipleri Birliği hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

Türk Tabipleri Birliği’nin sağlık kurumlarında siyah kurdele takmasına tepki gösteren Bahçeli, “Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur” dedi. Bahçeli açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

* Ülkemizin yeni tip Koronavirüs salgınıyla mücadelesini kösteklemek isteyen, vatandaşlarımızla birlikte sağlık çalışanlarımızı telaş ve paniğe sürüklemek amacı taşıyan kötü niyetli bir kampanya devamlı mesafe almaktadır. Bunu görüyoruz, karanlık emel sahiplerini biliyoruz.

“BU TEŞEBBÜS ZEHİRLİ VE ZİLLET BİR KOMPLODUR”

* Türk Tabipleri Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış! Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur. Siyah kurdele takınca ne olacak?

* KOVİD-19 hastalığından tedavi gören insanlarımıza ne diyecekler? Bu kapsamda vefat eden kardeşlerimizin ailelerine ne anlatacaklar? Birlikten ziyade illete dönen tabipliğin yüz karaları nereye ulaşmayı hedefliyorlar? Siyah kurdele takan-takmayan ayırımı hastanelerde vasat bulursa muhtemel gelişmeler hakkında bir fikri olan var mıdır? Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir,tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik “Yönetemiyorsunuz, ölüyor,tükeniyoruz” eylemi haince bir tertiptir.

“TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ DERHAL KAPATILMALIDIR”

Türk Tabipleri Birliği’nin insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklediğini belirten Bahçeli, birliğin kapatılması çağrısında bulundu. Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

* Türk Tabipleri Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır.

* Virüsle mücadeleye hesapsız ve art niyetsiz devam eden vatansever bilim insanlarımızdan oluşacak bir müteşebbis heyet kurulmalı, rezaletin, hıyanetin ve Türkiye husumetinin kara sayfası kapatılmalıdır. Artık Türk Tabipleri Birliği'ne sabır ve tahammül gösterilmesi imkânsızdır.