Gündem
Giriş Tarihi : 17-09-2020 11:01   Güncelleme : 17-09-2020 11:01
Abone ol

Bahçeli’nin ‘Kapatılmalı’ Çıkışının Ardından Kılıçdaroğlu’ndan TTB Mesajı: Şükran Borçluyuz, İyi ki Varsınız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘hain’ diyerek ‘derhal’ kapatılması gerektiğini söylediği Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) ilişkin olarak, “Gece-gündüz demeden, sevdiklerine hasret kalarak halk sağlığı için çalışan tüm sağlık emekçilerine, onların haklarını her ortamda savunan TTB’ye şükran borçluyuz. İyi ki varsınız” dedi.

Bahçeli’nin ‘Kapatılmalı’ Çıkışının Ardından Kılıçdaroğlu’ndan TTB Mesajı: Şükran Borçluyuz, İyi ki Varsınız

Bahçeli’nin TTB’ye karşı, sabır ve tahammül gösterilmesinin artık imkânsız olduğunu, bir an önce kapatılması ve yöneticileri hakkında adli işlem yapılması gerektiğini sözleri üzerine Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, TTB’ye sağlık emekçilerinin haklarını savunduğu için şükran borçlu olduklarını vurgulayarak “İyi ki varsınız” dedi. 

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle: 

“Covid-19 salgınıyla mücadelenin ön safında yer alıp, gece-gündüz demeden, sevdiklerine hasret kalarak halk sağlığı için çalışan tüm sağlık emekçilerine, onların haklarını her ortamda savunan Türk Tabipleri Birliği’ne şükran borçluyuz. İyi ki varsınız!” 

Ne olmuştu?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı üzerinden TTB’nin ‘Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz’ eylemini ‘haince’ diye nitelendirmiş ve TTB’nin kapıtılması, yöneticileri hakkında da adli işlem yapılması çağrısında bulunmuştu.