Teknoloji
Giriş Tarihi : 11-11-2019 22:44   Güncelleme : 11-11-2019 22:49
Abone ol

Bahçeşehir Koleji ROBOTEX TURKEY’de zirveye oturdu

Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokul takımı, dünyanın en büyük Robot Festivali olan International'in Türkiye’deki ilk etkinliği ROBOTEX TURKEY Turnuvası’nda SUMO STRANGER TÜRKİYE 1.si oldu. Aynı yarışmada ARD+ STRANGER takımı ise jüri özel ödülü aldı.

Bahçeşehir Koleji ROBOTEX TURKEY’de zirveye oturdu

Manavgat Bahçeşehir Koleji Ortaokul takımı, dünyanın en büyük Robot Festivali olan International'in Türkiye’deki ilk etkinliği ROBOTEX TURKEY Turnuvası’nda SUMO STRANGER TÜRKİYE 1.si oldu. Aynı yarışmada ARD+ STRANGER takımı ise jüri özel ödülü aldı.

Dünyanın En Büyük Robot Festivali olan ve ülkemizde bu yıl ilki düzenlenen ROBOTEX TURKEY yarışmasında 3 Kg Lego Sumo Kategorisinde Manavgat Bahşeşehir Koleji Ortaokul Takımı SUMO STRANGER Türkiye 1.si oldu. Takım ülkemizi Estonya’da temsil etmeye hak kazandı. ROBOTEX TURKEY yarışmasında 3 LEGO SUMO kategorisinde ise ARD+ STRANGER takımımız jüri özel ödülü alarak Türkiye’yi Çin’de temsil etmeye hak kazandı.

Manavgat Bahçeşehir Koleji, dünyanın En Büyük Robot Festivali olan International'in Türkiye’deki ilk etkinliği ROBOTEX TURKEY Turnuvası’nda Okul Müdürü Adem Yalın ve Takım Danışmanı Cansu Parlak ile 4 farklı kategoride 4 takım ve 4 farklı robot ile katıldı.
Lego Çizgi İzleyen Kategorisinde LEGO STRANGER Takımı, APOLLO isimli robot, Makeblock Çizgi İzleyen Kategorisinde MAKE STRANGER Takımı, DMAGER isimli robot, Lego Sumo Kategorisinde LEGO STRANGER Takımı, 8-BİT isimli robot, 3 Kg Lego Sumo Kategorisinde SUMO STRANGER Takımı, ELPRİMO isimli robot ile Robotex Turkey Turnuvası’nın ilk gününde tüm takımlarımız üst tura çıkarak final maçlarına girmeye hak kazandı.

Tüm maçların sonunda, 3 Kg Lego Sumo Kategorisinde SUMO STRANGER Takımı Türkiye 1.si, Lego Sumo kategorisinde ARD+ STRANGER takımı JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ alarak iki takımımız da ülkemizi Çin’de ve Estonya’da temsil etmeye hak kazandı. (Haber Merkezi)