Gündem
Giriş Tarihi : 13-07-2021 13:32   Güncelleme : 13-07-2021 13:32

BAİB’de görev dağılımı

Batı Akdeniz İhracatçı Birliği’nin (BAİB) yeni yönetim kurulu üyeleri kendi aralarında görev dağılımı yaparken yılsonu ihracat hedefini de 2,3 milyar dolar olarak belirledi.

BAİB’de görev dağılımı

Olağanüstü genel kurul sonrası BAİB yeni yönetim kurulu üyeleri toplanarak kendi aralarında görev dağılımını gerçekleştirdi. Ümit Mirza Çavuşoğlu başkanlığında yapılan toplantıda Başkan Yardımcılıklarına Hatice Öz ve Berdan Ber, Muhasip üyeliğe Cüneyt Doğan seçildi. Cahit Özer, Ramazan Keskin, Okan Alanyalı, Ahmet Tekin, Osman Şahlan, Mustafa Küçükyaman ve Mehmet Özer de yönetim kurulu üyeleri olarak görev yapacak.

BAİB Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, bölge ihracatının artırılması ve ihracatta yaşanan sorunların çözümü için birlik ve beraberlik ve bütünlük içinde çalışacaklarını söyledi. 

İhracat hedefi 2,3 milyar dolar

Yılsonu ihracatını 2 milyar 300 milyon dolar olarak hedeflediklerini belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti.

‘’Bir buçuk yıldır BAİB yönetimsiz kaldı. İhracatçının ve bölgenin sorunları giderek arttı ve ağırlaşarak birikti. Mermer işletmeciliği ve ihracatında sorunlar dayanılmaz boyuta ulaştı.

Yaş meyve sebze üretiminde ve ihracatında kalıntı sorunu yaşanıyor. TIR sorunları var. Öncelikli hedefimiz acil sorunları çözüp projelerimizi hayata geçirmeyi planladık. 01 Ocak -12 Temmuz 2021 tarihi itibariyle bölge ihracatı 1 milyar 379 milyon 301 bin 663 dolara ulaştı. Yıl sonu 2,3 milyar dolar ihracat hedefledik.’’ 

Ajans Bizim

AdminAdmin