Siyaset
Giriş Tarihi : 30-04-2016 16:15   Güncelleme : 30-04-2016 16:15
Abone ol

Bakan Tüfenkci: Vizeleri inşallah Haziran ayı itibariyle ortadan kaldıracağız

MALATYA - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Avrupa’nın koymuş olduğu vizeleri inşallah Haziran ayı itibariyle ortadan kaldıracağız, engelsiz bir şekilde Avrupa’ya seyahat etmiş olacağız” dedi

Bakan Tüfenkci: Vizeleri inşallah Haziran ayı itibariyle ortadan kaldıracağız
MALATYA - Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Avrupa’nın koymuş olduğu vizeleri inşallah Haziran ayı itibariyle ortadan kaldıracağız, engelsiz bir şekilde Avrupa’ya seyahat etmiş olacağız” dedi.

Durucasu Mahallesi’nde düzenlenen AK Parti Yazıhan İlçe Danışma Meclisi Toplantısına katılan Tüfenkci, mahalle girişinde atlarla karşılandı.

Bakan Tüfenkci, Avrupa’nın koymuş olduğu vizelerin Haziran’da kalkacağını ifade ederek, “Türkiye Cumhuriyeti’nde öne çektiğimiz bir konu var. Yıllardır Türkiye’nin beklediği vize muafiyeti noktasında vizesiz, engelsiz Avrupa’ya seyahat edebilmesi noktasında izim ticaret erbabımızın, iş adamlarımızın, işçimizin malını daha iyi pazarlayabilmesi için Avrupa’nın koymuş olduğu vizeleri de inşallah Haziran ayı itibariyle ortadan kaldıracağız, engelsiz bir şekilde Avrupa’ya seyahat etmiş olacağız. Bu kadar ateş çemberi içerisinde, bu kadar etrafımızdaki sıkıntılara rağmen biz Türkiye’yi büyütmeye çalışıyoruz. Türkiye’yi geliştirmeye, dönüştürmeye çalışıyoruz. Gençlerimize iş sahaları üretmek zorundayız. Gençlerimizin ekmeğini büyütmek zorundayız. Çiftçimize daha fazla kazandırmak zorundayız. Bununla ilgili çalışmalarımız var” dedi.

KAYISI ÜRETİCİSİNE MÜJDE VERDİ

Kayısıyla ilgili ciddi çalışmalarının yapılmakta olduğunu aktaran Tüfenkci, “Kayısı Malatya için büyük önem taşıyor ve bununla ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz. Çiftçilerimizin de istediği havza bazlı desteği inşallah bu dönem içerisinde kayısımıza vereceğiz. Malatya’da kayısıyı hak ettiği yere mutlak ve mutlak getireceğiz. Ama kayısının bir sahibinin olması lazım. Kayısının sahibinin üreticiler olması gerekiyor. Sahipliği ortaya koyduğumuzda inanın daha farklı noktalara kayısıyı taşımış oluruz. Kayısının pazarlanması ve ticarileşmesi noktasında bakanlığımız Malatya için özel çalışıyor” diye konuştu.

Tüfenkci şunları söyledi; “Yazıhan için önemli olan Boztepe Barajı’nın sulama kanallarıyla ilgili problemi var. Bunu çözmemiz gerekir. Oradaki suyu, bir an evvel buraya akıtmamız gerekiyor. Zaten yapılan yatırım gerçekten önemli bir yatırım. Hem Malatyamız, hem Yazıhan hem de bölgemiz için önemli bir yatırım. Oradaki müteahhidin yaşamış olduğu problemleri aktardılar. Devlet Su İşleri Genel Müdürümüzle görüştük. Onun bana biraz önce vermiş olduğu ifadeyle; inşallah 2016’nın sonu itibariyle çalışmaları bitirmiş olacağız. Gecikti. Onun için cezasını ayrı kesmek lazım ama bizim bir an evvel bunu bitirmemiz lazım” dedi.

Bakan Tüfenkci, 7 Mayıs Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’ya geleceğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 500 milyon TL’ye yakın bir toplu açılışı gerçekleştireceğini söyledi.Cihan [gallery ids="47763,47764"]