Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 03-04-2016 15:36   Güncelleme : 03-04-2016 15:36
Abone ol

Bakıma muhtaç kişilere evde sağlık hizmeti

ADANA - Sarıçam Belediyesi Sağlık Hizmetleri Birimi yaşlı, evden çıkamayan, engelli veya kronik rahatsızlığından dolayı bakıma muhtaç kişilere yönelik ücretsiz ‘Evde Sağlık ve Sosyal Destek Hizmeti’ veriyor

Bakıma muhtaç kişilere evde sağlık hizmeti
ADANA - Sarıçam Belediyesi Sağlık Hizmetleri Birimi yaşlı, evden çıkamayan, engelli veya kronik rahatsızlığından dolayı bakıma muhtaç kişilere yönelik ücretsiz ‘Evde Sağlık ve Sosyal Destek Hizmeti’ veriyor. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, amaçlarının kişilerin yaşam kalitesini artırıp, ailelerine destek vererek sağlıklı bir toplum oluşmasına yardımda bulunmak olduğunu söyledi.

Başkan Bilal Uludağ, bu hizmet kapsamında yaşlılığı veya bedensel engelliliği nedeniyle evinde özel tıbbi bakıma ihtiyacı olan Sarıçamlıların, kişisel bakımı dâhil sağlık ihtiyaçlarının aileleri ile birlikte yaşadıkları ortamda karşılandığını ifade etti. Başkan Uludağ, “Bu proje doktorlar, hemşireler, hastabakıcılar tarafından verilen, gerektiğinde tıbbi danışma, acil yardım hizmeti ve hasta nakil ambulansı hizmetini de kapsıyor. Ayrıca, hekim ve hemşire tarafından hastanın evinde muayenesi, reçetesinin düzenlenmesi, tıbbi değerlendirmesinin yapılmasıdır.“ dedi.

Evinde bakılan hastanın ayağa kaldırılması gibi hizmetlerin de verildiğini anlatan Bilal Uludağ, ayrıca yemek yiyemeyecek durumdakilere yardım edilmesi, günlük aktivitelerini tek başına yapamayacak durumdakilere verilen kişisel temizlik, erkek hastaların saç sakal tıraşı gibi hizmetlerin de bulunduğunu dile getirdi.
Cihan