Gündem
Giriş Tarihi : 23-06-2020 13:12   Güncelleme : 23-06-2020 13:12
Abone ol

Baro başkanları yeniden yürümeye başladı

Savunma Yürüyüşü’nün ikinci günündeyken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yapılan görüşmeler sonuç verdi. Polis barikatının açılmasının ardından avukatların yürüyüşe tekrar başladı.

Baro başkanları yeniden yürümeye başladı

İktidarın baroları bölme projesine karşı Türkiye’nin dört bir yanından “Savunma Yürüyüşü” başlatan baro başkanları, Ankara’ya girişte polis engeliyle karşılaştı. Kent girişinde baro başkanlarının önüne barikat kuran polis, başkanların Ankara’ya girişine izin vermedi.

Geceyi Eskişehir Yolu üzerindeki şantiye alanında geçiren baro başkanlarının yürüyüşün ikinci gününde bekleyişleri sürerken, polisin çekileceği bilgisi geldi.

YÜRÜYÜŞE İZİN VERİLDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yapılan müzakereler sonucunda baro başkanlarının yürüyüşlerine devam etmesi kararı alındı. Buna göre polis çekilecek, baro başkanları bulundukları noktadan 200 metre boyunca yürüyüş gerçekleştirecek. Daha sonra otobüslere binecek olan baro başkanları, Tandoğan’da inerek Anıtkabir’e yürüyecek. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fezioğlu’nun ise yürüyüş kortejine alınmayacağı bildirildi.

Polis barikatının açılmasının ardından avukatların yürüyüşe tekrar başladı.

ÇAĞLAYAN'DAN DESTEK

İstanbul Barosu avukatları da baro başkanlarına destek için bugün Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne geldi. Dün İstanbul Barosu önünde toplanarak TBB Başkanı Feyzioğlu'nu istifaya çağıran avukatlar aynı sloganları bu kez adliye önünde attı. Avukatlar daha sonra adliye binasına girerek protestolarına orada devam etti.