Siyaset
Giriş Tarihi : 19-03-2019 09:59   Güncelleme : 19-03-2019 09:59
Abone ol

Başakşehir AGD’den Çanakkale mesajı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Başakşehir Şube Başkanlığı, Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümü münasebetiyle bir basın açıklaması yayınladı. Çanakkale Zaferi’nin ve şehitlerinin yâd edildiği basın açıklamasında AGD Başakşehir Şubesi’nin Çanakkale’de düzenleyeceği etkinlikler hakkında da bilgilere yer verildi.

Başakşehir AGD’den Çanakkale mesajı

Çanakkale Zaferi, bir milletin bağımsızlık mücadelesinin 104 yıllık tarihidir. Mehmetçiği 104 yıl önce bugün yazdığı destan İslam Milletinin imamın gücünün en büyük sembollerindendir. Ecdadımızın Çanakkale’de imanıyla ve gücüyle müdafaa ettiği özgürlüğü, namusu ve onuru Müslümanca duruşun bir göstergesidir. Fatih Sultan Mehmet Han’ın torunlarının Çanakkale’de sıkıca sarıldığı İslam Sancağı şimdi bizim elimizdedir. Biz Anadolu Gençlik Derneği olarak öğrencilere, gençlere ve çocuklara bu bilinci aşılamayı kendimize bir vazife bildik. Yaptığımız tüm çalışmalar Çanakkale’de olduğu gibi İslam, vatan ve namus müdafaalarında şehit olan dedelerimizin emanetini korumak ve geliştirmek içindir.

Çanakkale’de şehit olan dedelerimizi gençlerle buluşturup orda ki inancı diri tutmak içi her yıl olduğu gibi bu yılda Çanakkale’ye bir gezi düzenliyoruz. Anadolu Gençlik Derneği Başakşehir Şubesi olarak 14 Nisan’da gerçekleştireceğimiz Çanakkale gezisiyle, öğrencilerimize İslam ve vatan için yazılan destanı yerinde göstereceğiz. Gezimiz sabah namazının Çanakkale’de kılınmasıyla başlayacak ve şehitliklerin, çephelerin, anıtların gezilmesiyle devam edecektir.

Anadolu Gençlik Derneği Başakşehir Şubesi olarak, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümünü kutluyor, tüm şehitlerimizi şükranla ve rahmetle anıyoruz.