Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 19-12-2020 15:26   Güncelleme : 19-12-2020 15:26
Abone ol

Başkan Akpolat: İleri yaştaki komşularımız bizim önceliğimiz

Beşiktaş Belediyesi Esenlik Hizmeti Birimi 75 yaş üstü ileri yaştaki komşularına ‘’Evde Temizlik’’, “Hijyen Desteği’’ ve ‘’Kuaför Hizmetleri’’ vererek pandemi sürecinde komşularının hayatlarını kolaylaştırıyor. Pandemi sürecinde artan taleplerden ötürü 65 yaş üstü dezavantajlı ilçe sakinleri de Esenlik Hizmetinden yararlanabiliyor.

Başkan Akpolat: İleri yaştaki komşularımız bizim önceliğimiz

İleri yaş nüfusun yoğun olduğu ilçelerinden biri olan Beşiktaş’ta belediye ekipleri pandemi sürecinde de ileri yaştaki komşularına kaliteli hizmet vermek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Beşiktaş Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Esenlik Hizmeti Birimi 75 yaş üstü ileri yaştaki vatandaşlara “Evde Kuaför Hizmeti” “Evde Temizlik-Hijyen Desteği” ve “Pratik Ev Düzenlemeleri Hizmeti” veriyor. Temizlik malzemelerinin belediye tarafından karşılandığı Esenlik Hizmeti kapsamında belediye ekipleri gittikleri evleri temizleyerek komşularını bu zor günlerde yalnız bırakmıyor. Covid-19 önlemleri nedeniyle tulum giyen, maske ve siperlik takan belediye ekipleri gittikleri evde ilk olarak komşularının ateşini ölçüyor. 

’Belediye ekipleri bütün işlerime yetişiyor’’

Yıllardır Beşiktaş Belediyesi’nden hizmet alan Saniye Pekos verilen hizmetlerden ötürü belediye ekiplerine teşekkür etti ve duygularını şu sözlerle ifade etti.

“Verilen hizmetten sonuna kadar memnunuz. Ben beş kişiye bakıyorum. Nasıl yetişebilirim bu kadara işe. Belediye ekipleri bütün işlerime yetişiyor” dedi. Saniye Pekos’un eşi Erol Pekos ise, “Yapılan hizmetlerden çok memnunuz. Bizim gibi yaşlıların ufak tefek hastalığı oluyor, belediye ekiplerini aramamız yeterli oluyor. Hemen geliyorlar” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Seren Tatar Eldeleklioğlu da yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi:

“Esenlik hizmet birimimiz 75 yaş üzeri, engelli ve dezavantajlı vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Kuaför ve temizlik hizmetleri olarak,  iki alanda devam ediyoruz. Bunun yanında pratik ev düzenlemeleriyle ilgili de vatandaşlarımıza destek oluyoruz. Pandemiden dolayı 65 yaş üstü vatandaşlarımıza da bu dönemde hizmet vermeye başladık.”

Başkan Akpolat: İleri yaştaki komşularımız bizim önceliğimiz

"Beşiktaş'ta nüfusun önemli bir bölümünü oluşturan ileri yaştaki komşularımız, göreve geldiğimiz günden bu yana bizim önceliğimiz oldu. Pandemi döneminde hayatları oldukça zorlaşan ve sağlık açısından da risk grubunda olan büyüklerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için ekiplerimizle birlikte yoğun bir çaba içerisindeyiz. Esenlik Hizmeti birimimiz ile pandemi önlemleri dahilinde çalışmalarımızı aksatmadan ilerletiyoruz. Bir kez daha vurgulamak istiyorum, Beşiktaş'ta kimse yalnız değil, bir başına değil. Beşiktaş'ta birlikte varız ve hep birlikte iyileşeceğiz."