Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 10-05-2016 15:25   Güncelleme : 10-05-2016 15:25
Abone ol

Başkan Bahçeci: Engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız

KIRŞEHİR - Engelliler Haftası'nda engelli vatandaşlar, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi makamında ziyaret etti

Başkan Bahçeci: Engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız
KIRŞEHİR - Engelliler Haftası'nda engelli vatandaşlar, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi makamında ziyaret etti. Başkan Bahçeci, Kırşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşların her zaman yanında olduklarını söyledi.

Kırşehir Belediye Başkanlığı’na yapılan ziyarete Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve dernek üyeleri ve engelli vatandaşlar katıldı.
Ziyarette dernek üyelerinden Rukiye Kardaş başkanlık koltuğuna bir süre oturarak temsili Belediye Başkanlığı yaptı ve ziyarete gelen ekibin Belediye Başkanı olarak isteklerini dinleyip yerine getirilmesi konusunda ilgililere talimat verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Engelliler Haftanızı kutluyorum. Engellilerimize, çocuklarımıza, gençlerimize yapılan her türlü destek onların moralini yükseltecek, onları topluma daha fazla katkı sağlamasını sağlayacak, toplumla iç içe olacak becerilerini geliştirerek hayatlarını kolaylaştıracaktır. Bu yüzden engelli vatandaşlarımız, çocuklarımız ve gençlerimiz için bu tarz iler yapmak bütün kurum ve kuruluşların görevidir.” dedi.

Engelliler ile ilgilenmenin her vatandaşın görevi olduğunu kaydeden Başkan Bahçeci, “Biz de belediye olarak engellilerimizle samimi bir diyalog kurmaya, onlarla ilgilenmeye elimizden geldiğince de sorunlarını çözmeye gayret ediyoruz. Valiliğimiz, Bakanlığımız, tüm kurumlar bu konuda hem iş birliği hem de güç birliği içerisindedir. Bu bizi son derece mutlu ediyor. Sonuçta hepimiz engelli olabiliriz. Hepimizin çocuğu engelli olabilir bunun garantisi hiç kimse için yok. Rabb'im herkese bir tarafı fazla verirken, bir tarafı eksik verebiliyor. Bu bazen bedensel oluyor bazen de başka türlü oluyor ama önemli olan bununla barışık olmak gerekiyor. Bundan dolayı ailelerine çok teşekkür ediyorum. Engelliler Haftası sadece hafta olarak sınırlı kalmamalıdır. Bu hafta vesilesi ile engelli arkadaşlarımızın sorunlara daha dikkat çekmek, sosyal faaliyetlerle farkındalık oluşturmak fırsatını da bulmuş oluyoruz. Bu haftalar da doğru idrak etmek, doğru kutlamak organizasyonlar yapmak son derece önemlidir. Kırşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın her zaman yanındayız.” diye konuştu.

Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, Başkan Bahçeci’ye teşekkür ederek, "Engelli vatandaşlarımızın rahat bir yaşam sürmeleri için Belediye Başkanımız her zaman önemli projeleri hayata geçiriyor. Başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Hayatımızı kolaylaştırarak bize tüm imkânları sağlayan Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci’ye tüm engelli arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.Cihan [gallery ids="51842,51843"]