Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 08-01-2019 15:31   Güncelleme : 08-01-2019 15:31

Başkan Ercengiz’den Soğuk Salı Pazarına, Sıcak Süt İkramı

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Uzay Çatı altında bulunan halk Pazarını ziyaret etti, pazarda alışveriş yapan vatandaşlara ve pazar esnafına sıcak süt ikram etti.

Başkan Ercengiz’den  Soğuk Salı Pazarına, Sıcak Süt İkramı
Burdur Belediyesinin bir gelenek haline getirdiği sıcak süt, sıcak çorba ikramına bugün sıcak süt olarak Salı pazarındayız. Biz gönüllerin belediyeciliğini yapıyoruz aslında. Bizim yaptığımız işlerin bina, asfalt, yol yapmaktan çok öte insanı düşünen bir Belediyecilik anlayışı. Bizim derdimiz insanımıza yakın olmak, insanımızın sıkıntısına, hemşerilerimizin derdine derman olmak. Bu gün çok soğuk olduğu için istediğimiz yoğunlukta değil ama esnaf arkadaşlarımız sağ olsunlar yine gelmişler. Hizmet üretmeye devam ediyorlar. Bizde onların içini ısıtmak için geldik bugün bir bardak süt ikram ettik. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Mali değeri çokta anlam ifade etmeyen bu etkinliklerin önemi  ise insanları bir araya getirmesidir. Zaten bizim için  kıymetli olan tarafı da odur.” dedi ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, süt ikramından sonra yaptığı açıklamada gece boyu süren yoğun kar yağışı ve Şehir Merkezi’nde uygulanan çalışmalardan bahsederek “Sabaha kadar emekçilerimiz çalıştı. Burdur’da bir taraftan kuraklıktan şikayet edilirken, bir taraftan da karın yağmasından sonraki sıkıntılar ortaya koyuldu. Çok şükür şu anda herhangi bir şehir merkezinde ulaşıma kapalı noktamız olmadığı gibi sabaha kadar çalışan işçilerimiz mesaisini başka arkadaşlarımıza devrederek şu anda kaldırım temizliklerini de yapmaktalar.” diyerek  Hayatın rutin akışına engel olacak bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.
AdminAdmin