Siyaset
Giriş Tarihi : 17-05-2019 16:30

Başkan Gökhan Yüksel, CHP'nin Büyük İftar Yemeğine Katıldı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Bandırma Vapuru'nun Samsun'a yola çıkışının 100’üncü yılı dolayısıyla düzenlenen, "Uğurlar Olsun Bandırma, 100 Yılın Hikâyesi" adlı iftar programına katıldı.

Başkan Gökhan Yüksel, CHP'nin Büyük İftar Yemeğine Katıldı

İstanbul Bakırköy'de düzenlenen iftara Başkan Gökhan Yüksel'in yanı sıra; Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi’nin yanı sıra çok sayıda partili katıldı. Kartal Belediyesi de etkinliğe katılan vatandaşlara ikramlarda bulunarak iftar yemeğine katkıda bulundu.

 

"19 Mayıs'ın 100. Yılında İstanbul'u Ayağa Kaldıracağız"

 

Vatandaşlar ve siyasilerin yoğun ilgi gösterdiği programda, ezanın okunması ile binlerce kişi aynı anda orucunu açtı. İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Ekrem İmamoğlu, "16 Mayıs'ta Samsun'a giden Bandırma vapurunda Mustafa Kemal Atatürk'e eşlik eden gençlik vardı. 'Tam Bağımsız Türkiye' diyen bir ruh vardı. Özgürlük ateşi vardı. Aynı inançta yol yürüyoruz. O günün koşullarında çok kötü durumda olan Anadolu'yu Mustafa Kemal Atatürk ayağa kaldırdı. 19 Mayıs'ın 100. yılında biz de İstanbul'u ayağa kaldıracağız." diye konuştu.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB'nin seçilmiş Başkanı ve CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gecenin sonunda sahneye çıkarak çocuk korosu ile birlikte "Her şey güzel olacak" ve "Güzel günler göreceğiz çocuklar" şarkılarını söyledi. Binlerce İstanbullu da onlara eşlik etti.