Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 21-08-2019 12:38
Abone ol

Başkan Gümrükçü, Otogarda Üniversite Öğrencilerini Karşıladı: 'Notumu sen ver' dedi

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Çiğli’de bulunan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’ni kazanarak İzmir’e kayıt yaptırmaya gelen öğrencileri sabahın erken saatlerinde İzmir Otogar’ında karşıladı ve ilk gelen hemşirelik bölümü öğrencisi Gülfidan Dileyen’i makam aracıyla kayıt yaptırmak üzere üniversiteye götürdü.

Başkan Gümrükçü, Otogarda Üniversite Öğrencilerini Karşıladı: 'Notumu sen ver' dedi

İzmir Otogarı’na giderek öğrencilere hoş geldin diyen Başkan Gümrükçü, sohbet ettiği öğrencilere, “Çiğlimizde bulunan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’ni kazanmanızdan dolayı mutluluk duydum. Burası sizin ikinci eviniz olacak. Çiğli Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız” dedi.

 

Gümrükçü, İlk Gelen Öğrenciyi Üniversiteye Götürdü

Başkan Utku Gümrükçü, sabah erken saatlerinde İstanbul’dan babasıyla birlikte kayıt yaptırmak için ilk gelen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünü öğrencisi Gülfidan Dileyen’i makam aracıyla okula götürdü. 

İstanbul’dan babasıyla gelen Gülfidan Dileyen ile yol boyunca sohbet eden Başkan Gümrükçü: “Şimdi senden bir şey isteyeceğim. Çevrene iyi bak, okula gideceksin oraya da bak. Benim belediye başkanlığında daha dördüncü ayım, sen de 4 sene 5 sene okuyacaksın.  Aynı dönemlerde sen öğrencilik ben belediye başkanlığı yapacağım. Hafızaya iyi kaydet, bitirirken ne kadar değiştiğini karşılaştırma fırsatın olacak. Benim notumu da ona göre verirsin.” dedi. Ayrıca üniversite çevresi, yeme içme ve ulaşım olanakları gibi konularda bilgilendirdi.

Yeni bir şehirde okumanın heyecanı içinde olduğunu belirten Gülfidan Dileyen, “İstanbul’da yaşıyorum ama okumak için İzmir’i seçtim. Çok mutluyum ama aynı zamanda da stresliyim. Ailemde ilk kez ben üniversiteyi kazandım. Çiğli Belediye Başkanımızın da bu hoş sürprizi bizi çok mutlu etti” dedi.