Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 05-05-2016 14:20   Güncelleme : 05-05-2016 14:20
Abone ol

Başkan Gürkan, yetkilerini Roman meclis üyesine devretti

EDİRNE - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kakava şenlikleri nedeniyle yetkilerini Roman belediye meclis üyesine bıraktı

Başkan Gürkan, yetkilerini Roman meclis üyesine devretti
EDİRNE - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kakava şenlikleri nedeniyle yetkilerini Roman belediye meclis üyesine bıraktı.

Edirne'nin en renkli şenliklerinden birisi olan Kakava şenlikleri düm akşam saatlerinde ateşin yakılmasıyla başladı. Romanlar arasında baharın gelişini kutlamak amacıyla yapılan şenlikler öncesinde Belediye Başkanı Recep Gürkan, başkanlık makamını Erkan Makas’a bıraktı.

Edirne Belediye Başkanlığı’na vekalet eden Erkan Makas, Başkan Recep Gürkan’ın geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda Kakava Ateşi’ni roman meclis üyesi olarak kendisinin yakmasını istediğini söyledi.

Bin yıllık bir geçmişe sahip olan Kakava Ateşi geleneğinin bu yıl da devam ettirmenin mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Makas, “Kakava demek bahar demek; bahar demek umut demek; umut demek, mutluluk demek… Baharla birlikte ülkemize, milletimize barış dolu, huzur dolu günler diliyorum. Ülkemizin diğer bir ucunda yaşanan terör olaylarının bir an önce bitmesini ve vatanımızı canı pahasına koruyan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Makas ayrıca 'Ben bir Romanım, ben bir Çerkez’im, ben bir Kürt’üm, ben bir Türk’üm. Ne mutlu Türk'üm' diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Cihan [gallery ids="50294"]