Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 06-10-2016 14:04   Güncelleme : 06-10-2016 14:04
Abone ol

Başkan Kerimoğlu, engelli çocuklarla duvara resim yaptı

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Yeşilköy’de bulunan Yeşilköy Özel Eğiitim ve Mesleki Eğitim Merkezi(Okulu)’nde engelli çocuklarımızla beraber duvarda resim yaptı.

Başkan Kerimoğlu, engelli çocuklarla duvara resim yaptı

 

Yaşamın renkleri adını verdikleri projeyi Yeşilköy Özel Etiğim ve Mesleki Eğitim Merkeziyle hayata geçirdiklerini belirten Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu proje hakkında şu açıklamaları yaptı:” Yaşamın renkleri adını verdiğimiz proje ile Bakırköy ilçesindeki engelli okullarının bahçelerine, engelli çocuklarımızın renkli dünyalarını yansıtan resimler yapılacak. Ayrıca her okulda bir hayat ağacı motifi çizilerek öğrencilerin el izleri rengarenk olarak tamamlanacak. Bu projeyle; Bakırköy Belediyesi olarak engelli çocuklarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu ve onların sosyal projelerle hayata katılmalarına vesile olmak istiyoruz.  Burada da çocuklarımızın resim ve görsel yeteneklerinin keşfedilerek daha sonra yapılacak projelere adım atmalarını amaçladık. Bakırköy’deki diğer engelli okullarında da aynı çalışmayı yapacağız. Ayrıca; engelli çocuklarımızı Kent Müzesine götürüp orada resim yapmalarını sağlayacağız, belediyemizin resim atölyelerinde belirli günlerde resim yapmalarını hedefliyoruz ve çocuk hakları temalı bir resim yarışması da düzenleyerek projeyi sergiyle taçlandıracağız.”

Engelli çocuklar Bakırköy Belediyesi’nin temin ettiği boya ve resim fırçalarıyla okullarındaki resim öğretmenleri ve Bakırköy Belediyesi resim öğretmenlerinin gözetiminde duvarlara resim yapıyor.